Віталій Портников: Росія готується до нових захоплень

Член Ради Федерації Франц Клінцевич стверджує, що вимога України про ліквідацію “народних республік” призведе до того, що “війна, в якій практично кожен день гинуть люди, триватиме”

Інший представник верхньої палати російських Федеральних зборів – відправлений до Ради Федерації окупованим Кримом Сергій Цеков вважає, що українська влада не хоче “дотримуватися формули Штайнмаєра, на яку буквально тиждень тому дала згоду”. Заяви обох “сенаторів” транслюють російські медіа, щоб створити у своїх глядачів і читачів уявлення: Київ не хоче закінчення війни, він намагається знищити “найдорожче” – “народні республіки” Донбасу!

Але в Мінських угодах зроду немає ніяких “народних республік”. Від слова “зовсім”. І у “формулі Штайнмаєра” немає ніяких “народних республік”. В обох випадках мова йде виключно про вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей, які окуповані Росією. Про вибори до органів місцевого самоврядування, а не в органи якоїсь там “державної влади”. Під угодами є підписи обох донбаських бандитів – Захарченка та Плотницького. Вони, кажуть, не хотіли підписувати – але Путін гримнув і маріонетки слухняно підписали. Визнали, що їх насправді немає. І наступники Захарченка та Плотницького -Пушилін і Пасічник, теж визнають Мінські угоди і вимагають від України їх виконання – тобто демонтажу так званих “народних республік”.

Так чому ж російські “сенатори” брешуть? Чому стверджують, що ліквідація “народних республік” – звичайний наслідок виконання Мінських угод – це “продовження війни”?

А тому, що Кремль не збирається ці угоди виконувати і “республіки” ліквідувати. Москві важливо, щоб Україна виконала “свою частину” Мінських угод – відвела війська від лінії розмежування, надала окремим районам особливий статус, закріпила це рішення в законодавстві і Конституції. Навіщо?

А тому, що такі дії неминуче призведуть до протистояння в Україні, масових протестів і можливого краху влади. І Росія отримає можливість створити на території України ще кілька “народних республік”. Саме в цьому суть російських намірів: Москва не збирається ліквідовувати “народні республіки” Донбасу, як не збирається ліквідовувати “Придністровську Молдавську Республіку”, Абхазію або Південну Осетію. Москва готується до продовження війни, до нових територіальних захоплень. І її високопоставлені представники кажуть це відкритим текстом.

Українці, які не хочуть цього чути і розуміти, заплатять за свою дурість зовсім не зменшенням зарплат і пенсій, як нас лякає міністр закордонних справ Вадим Пристайко. Вони заплатять втратою житла і роботи, своїми життями і життями своїх близьких – тим, чим завжди платить той, хто хоче не оборонятися, а домовлятися з хитрим і жорстоким ворогом.