Рейтинг Зеленського

Рейтинг українського президента Володимира Зелінського впав нижче 30 відсотків. Тільки 29 відсотків виборців, які визначилися з власним вибором, готові проголосувати за чинного главу держави. Зеленський залишається лідером симпатій українських виборців тільки тому, що в соціологічних опитуваннях він, як і раніше, конкурує з колишніми учасниками виборів президента. Але варто з’явитися новій людині – а в українських умовах такі гравці обов’язково з’являються ближче до виборів глави держави – як Зеленський негайно перетвориться на аутсайдера виборчої кампанії, буде значно поступатися навіть тим, кого він випереджає сьогодні. Тому що власного рейтингу у Володимира Зеленського не було, немає і ніколи вже не буде. Його рейтинг – це рейтинг народних очікувань. Ці очікування Зеленський не міг виправдати, навіть якби раптом захотів – настільки суперечливими вони були.
Падіння рейтингу президента є цілком закономірним. За час, який минув із дня після виборів глави держави, від Зеленського природним чином відвернулася патріотично налаштована частина його електорату, яка просто не хотіла бачити того, що її обранець далекий від ідеалів і досягнень Майдану. Ну а після того, як Зеленський став президентом, після того як у його оточенні, у депутатській фракції «Слуг народу,» з’явилися колишні соратники Януковича і люди з відверто антиукраїнськими поглядами, не помітити того, що відбувається, було вже дуже важко. Від Зеленського відвернулася і велика частина проросійського електорату, яка розраховувала, що новий президент здасть країну Володимиру Путіну. Популістська частина електорату так і не дочекалася соціальних преференцій – і ситуація стала погіршуватися з кожним днем, а тут ще некомпетентність уряду, а тут ще пандемія коронавірусу. В результаті з Володимиром Зеленським залишилася секта віруючих, які ще на щось сподіваються. Але і кількість сектантів буде зменшуватися у зв’язку з неминучим погіршенням економічної ситуації в країні.
Можна було б, звичайно, написати текст про крах популізму, про те що щеплення, необхідне для лікування українського суспільства від ілюзій, починає діяти. А це щеплення для нас є не менш важливим, ніж щеплення від коронавірусу. Але радіти нема чому, влада втрачає авторитет та популярність на тлі найсерйозніших випробувань для держави і суспільства. Росія продовжує зусилля по дестабілізації нашої країни. З кожним днем збільшується кількість інфікованих коронавірусом, а це серйозне випробування для нашої системи охорони здоров’я. Ми на порозі економічної кризи, якщо не краху. І у цій ситуації необхідно буде приймати цілу низку непопулярних рішень. І тому нам необхідна влада, яка буде користуватися довірою суспільства, президент, якого будуть поважати.

 

Віталій Портников