Ізраїль почав блокувати рахунки росіян після скандалу із заявами Лаврова

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Главі МЗС Росії вдалося зіпсувати відносини з останньою розвиненою країною, яка намагалася зберігати зв’язки з Росією.
Ізраїль почав блокувати рахунки росіян після скандалу із заявами Лаврова
Главі МЗС вдалося зіпсувати відносини з останньою розвиненою країною, яка намагалася зберігати зв’язки з Росією.
Міністру закордонних справ Сергію Лаврову вдалося забити ще один цвях у кришку труни російської дипломатії та зіпсувати відносини із чи не останньою розвиненою країною, яка намагалася зберігати бодай нейтральні зв’язки з Росією.
Після заяв Лаврова про нібито “єврейську кров” у Гітлера, за яким пішло повідомлення МЗС про “співпрацю євреїв з нацистами”, Ізраїль почав відмовлятися від практики неблокування активів, пов’язаних з вихідцями з РФ, які потрапили під санкції.
Першою жертвою ізраїльських санкцій, якому було заморожено рахунки в Bank Naopalim став Давид Давидович – один із близьких партнерів мільярдера Романа Абрамовича, включеного до списків санкцій США та Євросоюзу.
Давидович, який має ізраїльське громадянство понад 30 років, заявив, що його рахунок із 110 млн шекелів було заблоковано без попереднього повідомлення. В результаті бізнесмен, який зараз проживає в Латвії, залишився без коштів: банкомат “ковтнув” його кредитну картку, і мультимілйонер не зумів зняти гроші навіть на кишенькові витрати.
У зверненні до суду Тель-Авіва Давидович через свого адвоката звернувся із заявою, що він особисто “не знайомий з Путіним і немає до нього жодного відношення”. Давидович також наголошує, що блокування його банківського рахунку “суперечить політиці уряду Ізраїля щодо невведення схожих санкцій проти своїх громадян з міркувань національної безпеки”.
Ізраїль, де 15% населення російськомовні, до останнього намагався тримати нейтралітет і, наприклад, відмовлявся від постачання зброї Україні, обмежуючись шоломами та військовими шпиталями.
Але ситуація змінилася після того, як Лавров 1 травня в інтерв’ю італійської телекомпанії “Медіасет” спробував пояснити “денацифікацію”, при тому, що президент Володимир Зеленський єврей.
“У Гітлера теж була єврейська кров”, а “найзапекліші антисеміти, як правило, самі євреї”, заявив Лавров.
Ізраїльські політики були шоковані. Міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід викликав російського посла і зажадав вибачень, натомість отримав звинувачення від речниці МЗС Росії Марії Захарової “у підтримці неонацизму”.
Із закликом вибачитися до Лаврова в середу звернувся головний рабин Росії Берл Лазар, але відповіді також поки що не було.
“Було б непогано, якби він вибачився перед євреями та просто визнав, що помилявся. На мою думку, тоді можна було б вважати інцидент вичерпаним і перевернути сторінку”, — заявив Лазар.
У вівторок стало відомо, що Ізраїль планує збільшити постачання зброї Україні. Йдеться про оборонні системи, які забезпечують захист військ на суші. Зокрема, йдеться про ракетні системи Spike LR, Spike LR2, Spike ER та Spike SR.

peredplata