Скільки пального потребує генератор: Рахуємо за простою формулою

Витрата палива генератором залежить від потужності агрегату. Крім того, показники помітно відрізняються у бензинових та дизельних моделей.

Пропонуємо формулу, яка дозволить швидко з’ясувати, скільки пального потребує той чи інший генератор.

Як розрахувати витрату палива генератора

  • Бензиновий генератор

Щоб дізнатися про витрату генератора за годину, стандартний показник споживання пального для бензинових моделей – 0,35 л – потрібно помножити на показник потужності. Так, бензиновий генератор потужністю 3 кВт, споживатиме за годину близько 1 л бензину.

  • Дизельний генератор

На дизелі витрата генератора за годину розраховується за тією самою формулою. Однак стандартний показник споживання інший – 0,2 л. Його потрібно на показник потужності генератора. Наприклад, дизельний генератор потужністю 3 кВт споживатиме в середньому 0,6 л палива на годину.

Скільки коштує день роботи генератора

Найпопулярніші моделі генераторів в Україні – бензинові генератори потужністю до 5 кВт. Вони споживають до 1,7 л бензину за годину, тобто приблизно до 85 грн. Якщо такий генератор буде задіяний протягом 9 годин стандартного робочого дня, доведеться заплатити до 765 грн.

Якщо взяти дизельний генератор такої ж потужності, його споживання в годину складе до 1,1 л ДТ. За середньої ціни 55 грн/л, дизель на повний робочий день коштуватиме 545 грн.

Як генератор економічніший – бензиновий чи дизельний

Більш економними є дизельні генератори. Однак самі по собі вони коштують дорожче за бензинові. Тому заощадити вийде, тільки якщо використовувати генератор часто і багато годин поспіль.