Червона” зона по-чернівецьки: у місті дозволили роботу ринків, ресторанів, спортзалів і всього-всього.

Таке рішення ухвалила Чернівецька міська рада. За це рішення проголосував 31 депутат міьскої ради. 

Нагадаємо, 25 серпня група місцевих підприємців зібралася під стінами міської ради, щоб провести мирну акцію протесту через рішення влади про карантинні обмеження.

Протестувальники закликали місцеву владу дати можливість їм заробляти гроші, а дітей – відправити на навчання в дитсадки та школи, повідомляє molbuk.ua.

 Люди тримали в руках плакати “Чим Чернівці гірші за Тернопіль, Луцьк, Львів?”, “Дайте змогу дітям навчатися”, “Ми хочемо займатися спортом”, “Хто буде платити комунальні послуги?”.

До них вийшов секретар Чернівецької міськради Василь Продан, який наразі виконує обов’язки міського голови, і заявив, що місцева влада скасує всі карантинні обмеження червоної зони у Чернівцях.

Державна комісія з ТЕБ та НС прийняла рішення та віднесла Чернівці до “червоної” зони. Це жорсткий карантин. Але ми чітко розуміємо, що коли в місті був один хворий, і в місті був найжорстокіший карантин, це ні до чого доброго не призвело. Ми зупинили економіку і ринки, люди залишилися без засобів для існування. Звичайно, право на працю – це одне з основних прав, які має людина, – сказав Продан.

“Я на 99,9 відсотків переконаний, що депутатський корпус зараз проголосує рішення, щоб зняти всі карантинні обмеження”, – заявив він.

Зокрема, рішення передбачає, що у місті дозволено роботу громадського транспорту в режимі спеціальних перевезень (за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння).

Окрім того, міськрада дала дозвіл на роботу суб’єктів господарювання (торгівлі, побутових послуг, ринків, торгових комплексів, кінотеатрів, ДЮСШ, спортивним клубам, секціям), за умови дотримання протиепідемічних заходів.

Водночас депутати підтримали дозвіл на роботу закладів громадського харчування, за умови присутності в залі не більше 20 чоловік, але не менше, ніж 10 квадратних метрів залу на одну людину.

Разом з тим, дозволено діяльність дошкільних навчальних закладів та ЗОШ, за умови дотримання рекомендацій головного державного санітарного лікаря України.

Водночас рішення передбачає заборону роботи розважальних закладів, зон у межах торгових центрів; проведення масових заходів з кількістю учасників більше 20 чоловік у закритому приміщенні.

Крім того, ухвала передбачає доручення управлінню освіти Чернівецької міськради “невідкладно підготувати проект рішення про відновлення роботи закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти”.

Також рішення передбачає рекомендацію органам Нацполіції “не вчиняти дій щодо притягнення до відповідальності суб’єктів господарювання, які діятиимуть у відповідності до даного рішення”.

Разом з тим, у рішенні вказано, що Чернівецька міськрада звертається до міністра інфраструктури України щодо недопущення скасування зупинки поїздів далекого сполучення.

Напередодні у Чернівцях двох перевізників оштрафували за роботу в місті, де діє “червона” зона карантину. Відтак всі перевізники припинили випускати на рейси маршрутки.

Про це Суспільному Буковини повідомила перевізниця Павліна Храпчинська.

За її словами, перевізники, які мають укладені договори на спецперевезення, вранці вийшли на рейси. Втім поліція оштрафувала двох водіїв. Відтак, припинили роботу.

Інформацію про один протокол, який склали на перевізника, підтвердила речниця патрульної поліції області Віта Криворучко.

25 серпня перевізники прийдуть на сесію міської ради, щоб з’ясувати, чи їм можна продовжувати роботу з укладеними раніше договорами, каже Храпчинська. До того рух маршруток в місті не відновлюватимуть.

Як відомо, минулого тижня через несприятливу ситуацію із поширенням коронавірусної хвороби, Чернівці, Кіцманський та Заставнівський райони рішенням уряду внесли до «червоної» карантинної зони, в якій діють обмеження на роботу громадського транспорту, закладів освіти й ресторанів.  

 

peredplata