“Сферу зґвалтували вздовж і впоперек”. Чернівецькі ресторатори можуть вийти на всеукраїнську акцію протесту проти карантину.

Всеукраїнська ресторанна акція протесту під назвою “#маюправопрацювати” відбудеться 11 листопада. Її учасники вимагатимуть від влади грошової компенсації прибутку і виплат кожному, хто залишився без роботи за час карантину. 

Власник низки закладів громадського харчування в Києві Валерій Созановський оголосив на середу, 11 листопада, всеукраїнську акцію протесту рестораторів проти обмежень роботи закладів під час карантину. Про це він повідомив у неділю, 8 листопада, у себе у Facebook.

 “Я проти напівзаходів і варіант із “карантином вихідного дня” вважаю абсурдним. Із самого початку пандемії ресторанну сферу зґвалтували вздовж і впоперек: нас закривали, відкривали, встановлювали дивні години роботи, вводили неадекватні санітарні вимоги, організовували рейди поліції і нацьковували на нас ЗМІ. Ні, це вже не крапка кипіння. Це знак оклику”, – заявив ресторатор.

 За його словами, він не проти карантину, але тільки в разі підтримки від держави, інакше “це шлях у нікуди для всієї індустрії”.

 Всеукраїнська ресторанна акція протесту під назвою “#маюправопрацювати” відбудеться 11 листопада. Її учасники хочуть висунути українській владі такі вимоги:

 скасування всіх обмежень у роботі ресторанів;

грошова компенсація кожному працівникові, який утратив роботу за час карантину;

грошова компенсація кожному бізнесу, який утратив прибуток за час карантину;

скасування неадекватних обмежень і повернення до європейських санітарних норм;

скасування незаконних перевірок та оглядів;

зменшення ставки ПДВ до 7%;

недопущення підвищення тарифів на електроенергію;

легалізація чайових для офіціантів;

доступність до пільгового кредитування малого ресторанного бізнесу;

консультація та погодження майбутніх обмежень із галузевими об’єднаннями;

фінансова допомога компаніям, які створюють робочі місця для молоді та запобігають робітничій еміграції. ?

“Гібридний карантин – це не вирішення проблеми. Ми маємо разом відповідально підійти до нової реальності, а не тікати від неї, наче нічого й не відбувається і не змінюється. Мені важливо, щоб уся моя команда зберегла робочі місця і свій дохід. І я вірю в те, що разом ми зможемо достукатися до влади і знайти адекватніше вирішення глобальної проблеми”, – вважає ресторатор.

 Карантин у зв’язку зі спалахом коронавірусної інфекції в Україні ввели 12 березня. З 11 травня в країні почали пом’якшувати обмеження. 20 травня Кабмін ввів так званий адаптивний карантин: регіональна влада дістала право самостійно послаблювати обмежувальні заходи за умови відповідності низці критеріїв. 13 жовтня адаптивний карантин продовжили до кінця 2020 року.

 Із липня залежно від епідемічної ситуації в регіонах або в окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюють “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 (для кожного рівня діють свої карантинні обмеження).

 Держкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 6 листопада оновила карантинне зонування. Усі населені пункти країни з 9 листопада потраплять у “червону” або “помаранчеву” зони, “жовтих” і “зелених” зон не залишилося. У “червоній” зоні опиниться 13 обласних центрів: Житомир, Івано-Франківськ, Чернівці, Рівне, Хмельницький, Чернігів, Харків, Ужгород, Запоріжжя, Миколаїв, Полтава, Суми та Краматорськ (тимчасово виконує функції адміністративного центру Донецької області через окупацію Донецька). Ще п’ять обласних центрів на межі потрапляння в “червону” карантинну зону.

 У всій Україні з 9 листопада заборонять роботу нічних клубів і дискотек, роботу ресторанів і проведення масових заходів обмежать.

 Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Фото: EPA (архів) 

Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/society/sferu-zgvaltuvali-uzdovzh-i-poperek-restoratori-vijdut-na-vseukrajinsku-aktsiju-protestu-proti-karantinu-1526478.html

peredplata