На території дитсадка виявили рідкісну півтораметрову змію

Виявили одразу двох рідкісних червонокнижних змій. Йдеться про неотруйного плазуна – полоза лісового.
Одну змію знайшли на території дитячого садкау місті Новий Розділ, що на Львівщині, іншу – на дамбі місцевого озера. Про це повідомили у пресслужбі Стрийського районного управліня ДСНС.

Рятувальники разом із герпетологом Тарасом Гринчишиним піймали одного плазуна, довжиною півтора метри на території дитячого садка №9, а іншого – на дамбі озера Барвінок.

Полоз лісовий – рідкісний для України, середземноморський вид плазунів, який перебуває під особливою охороною держави та Бернської конвенції. Плазун охоче заселяє покинуті будівлі, трапляється у населених пунктах.

Розпізнати його можна так: верхня сторона тіла переважно однотонна, від різних відтінків оливкового, бурого чи сірого кольорів до майже чорного, нижня сторона – жовтувата або білувата. По боках голови ззаду є жовтуваті плями.

Їхні немалі розміри вказують на те, що вони можуть непомітно проживати поблизу людей щонайменше 7-8 років.

Полоз лісовий ніколи першим не нападає на людину, укусити він може тоді, коли на нього наступили, торкнулися його рукою або ж коли він не має шляху для втечі. Тож, якщо вас вкусив полоз, то потрібно обробити рану будь-яким антисептиком.

Лісовий полоз не отруйний та безпечний. Живиться мишами та абсолютно не загрожує людині.