У Чернівцях, 22 вересня, через проведення CarFree-Day, перекриють частину вул. Заньковецької та площі Філармонії

В п’ятницю 22 вересня на площі Філармонії пройде найбільша подія в межах Європейського тижня мобільності у Чернівцях — CarFree-Day (День без автомобіля)

В межах Європейського тижня мобільності в п’ятницю з 08:00 по 22:00 буде перекрита частина вулиці Заньковецької (від вулиці Університетської до вулиці Петра Чайковського) та частина площі Філармонії (проїзд від вулиці Аркадія Жуковського до вулиці Петра Чайковського). На цій території заплановані дві активні локації: основна сцена та робочий простір.

На основній сцені плануються наступні виступи:

 1. Вступне слово організаторів Європейського тижня мобільності у Чернівцях. Спікери — Сергій Момотюк, Богдан Старик, співорганізатори ЄТМу. Орієнтований час: 15:00-15:10.
 2. Звіт працівників Патрульної поліції Чернівецької області. Спікер — представник Патрульної поліції Чернівецької області. Орієнтовний час: 15:10-15:35.
 3. Якість повітря у Чернівцях. Що ми побачили за рік моніторингу? Спікер — Анна Денисенко, кураторка ЛУН Місто AIR, громадської мережі аналізу якості повітря. Орієнтований час: 15:45-16:10.
 4. Транспортне майбутнє Чернівців: проблеми, виклики та плани міської влади. Спікер — Ігор Крохмаль, заступник чернівецького міського голови з питань діяльності виконавчих органів. Орієнтовний час: 16:20-16:45.
 5. Чи місто ок? Спікер — Марія Нікітіна, голова ГО «Чернівецьке об‘єднання «Захист». Орієнтовний час — 16:55-17:35.
 6. Чому вирішення «транспортних проблем» не вирішує проблем мобільності? Спікер — Андрій Чайко, головний інженер проектів, керівник проектної групи ЛКП «Інститут просторового розвитку». Орієнтовний час — 17:45-18:25.
 7. Пішоходизація вулиці Марії Заньковецької: презентація проєкту реконструкції.
  Спікер — Дмитро Домітрюк, начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор Чернівців. Орієнтовний час — 18:35-19:00.
 8. Підписання резолюції організаторів та партнерів Європейського тижня мобільності у Чернівцях до міської влади. Орієнтовний час — 19:10-19:20.
 9. Офіційне завершення Європейського тижня мобільності у Чернівцях. Орієнтовний час — 19:20-19:30.

На робочому просторі заплановані наступні активності, що будуть проводитись паралельно виступам спікерів на основній сцені з 15:30 по 19:30:

 1. Нагородження учасників змагання на краще фото екологічного та сталого транспорту.
 2. Вивчення термінології мобільності зі школою англійської мови The Teachers.
 3. Воркшоп з перепланування простору перед Залізничним вокзалом.
 4. Воркшоп із залученням експертів у сфері мобільності «Покращення транспортної мережі центральної частини Чернівців».

Організатори CarFree-Day запрошують містян та гостей міста взяти участь участь у заходах: послухати лекції, задати питання, взяти участь у воркшопах, поспілкуватися англійською мовою, дати свої пропозиції щодо покращення мережі громадського транспорту в центральній частині міста тощо.

_______________________________________________________________

Організаторами Європейського тижня мобільності є Чернівецька міська рада за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини і Швейцарії.

peredplata