Катастрофа МН17: мати загиблих вразила світ словами про Росію та Україну

За чотири роки вона так і не змогла отямитися від пережитого. Про рідних тепер нагадують тільки фото та татуювання на тілі

У червні 2014 року ця жінка втратила сенс життя. У катастрофі рейсу МН 17Сілейна Фрейдрікс втратила 23-річного сина Брайса та його 20-річну дівчину Дейсі. Зараз вона мешкає у місті Роттердам (Нідерланди), і тільки нещодавно погодилася говорити про страшну трагедію, котра відправила на той світ найближчих людей.

Катастрофа МН 17: втрата, яку не компенсує жоден суд

За чотири роки вона так нічого й не змінила у кімнаті – досі розіслане ліжко, розкидані речі, на дивані лежить журнал, датований червнем 2014 року, а на столі — пляшка з водою. Все так, ніби ось-ось рідні повернуться додому і все знову стане на свої місця.

 “Я часто приходжу сюди, щоб поговорити з ними, беру їхній одяг та обіймаю його. Я досі вірю, що одного разу прокинуся, а діти тут, і все, що сталося, просто страшний сон. Тут так багато речей, які про щось нагадують. Ось це фото нам дали у футбольному клубі, за який грав Брайс. Мій син працював кухарем на вечірках, а Дейсі — з ним разом офіціанткою. Вона також навчалася. Хотіла стати вчителькою молодших класів. Я постійно зустрічаюся поглядами з ними на світлині й відводжу очі”, – зізналася вона в коментарі “Громадському”.

Вся оселя родини Фрейдріксів тепер більше нагадує музей – скрізь розставлені речі покійних Брайса і Дейсі:

“Цього віслючка вони подарували мені за рік до того. А це гітара Брайса, він сам її розмалював. Він часто казав: “Ма, я знайшов пісню, яка тобі точно сподобається”. І мені справді завжди подобалося”.

Україна чи Росія: хто винен?

Сілейна Фрейдрікс не приховує: звинувачує Україну, але тільки у тому,  що вона не закрила повітряний простір до трагедії. А Росію натомість вважає причетною до всього, що коїться в Україні. Примітно, що на шиї жінки — два ланцюжки з кулонами “В” та “D” (Брайс та Дейсі), на руці — татуювання “Daisy loves Bryce”, роблячи яке використали частинки попелу після кремації.

“Я звинувачую Україну в тому, що вона не закрила повітряний простір до трагедії. Та я звинувачую Росію в усьому тому, що коїться в Україні. У мені немає зла. Я злюся тільки коли люди брешуть. Усе, чого я хочу — зрозуміти, що сталося тоді й чому. Я не хочу, щоб люди брехали. Треба відповідати за свої вчинки. Люди роблять помилки. Ми маємо знати правду”, — розповідає вона.

Дивіться: Катастрофа МН-17 на Донбасі: звіт слідчої групи з Гааги

Як повідомляв портал “Знай.ua”, уряд Нідерландів заявив, що не бачить підстав для залучення України до відповідальності за катастрофу літака рейсу MH17 у небі над Донбасом. Відомо, що його збили з російського ракетного комплексу “БУК“, через незакритий повітряний простір, про що офіційно були повідомлені депутати нижньої палати парламенту Нідерландів.

Марина Лонская