Помер тренер Денис Тищук

Заслужений тренер України з легкої атлетики, заслужений працівник фізичної культури і спорту України.

Народився 16 листопада 1945 року в селищі Лужани Кіцманського району. Закінчив місцеву

середню школу та Львівський інститут фізичної культури.

Легкою атлетикою почав займатися з 1965 року під керівництвом заслуженого тренера України Володимира Степанова. Бігав середні дистанції. Був чемпіоном всесоюзного товариства «Трудові резерви» на дистанції 800 м (1.52,9). Проте найбільших успіхів досяг як тренер.

Першою серед вихованців на національній арені про себе заявила Марія Данилюк – 3 місце на Спартакіаді України на дистанції 3000 м (9 хв. 16 сек.). Її молодіжний рекорд України на дистанції 10000 м тримається досі.

Перший міжнародний успіх – перемога Зої Гаврилюк на представницькому півмарафоні у Сицілії (Італія). Зоя – майстер спорту міжнародного класу з марафонського бігу, триразова рекордсменка України на довгих дистанціях.

Денис ілліч – єдиний тренер в Україні, який підготував чемпіонів світу в легій атлетиці та спортивному орієнтуванні. Орієнтувальник Юрій Омельченко виграв спринт на чемпіонаті світу-95 у Німеччині, а Сергій Яненко став чемпіоном світу з бігу на 100 км у 1997 році в Голландії. Його рекорд України у надмарафоні (6:25.25) також залишається непобитим. Серед підопічних Тищука можна відзначити також зимового рекордсмена України серед юніорів на дистанції 3000 м Михайла Пужняка, якого вони тренували разом з Григорієм Істратієм, а також Степан Борисюка, який згодом сам став заслуженим тренером України з легкої атлетики, Миколу Лабовського, який у 2006 р. виграв чемпіонат України та увійшов до фіналу чемпіонату Європи на дистанції 1500 м, у 2010 р. Став срібним призерок Комадного чемпіонату Європи (Кубок Європи) на дистанції 3000 м, а у 2012 р. Виступав на Олімпійських іграх в Лондоні на дистанції 10000 м.

Якийсь час паралельно викладав на кафедрі фізвиховання Чернівецького національного університету. Написав декілька наукових праць.

Відійшов в інший світ 22.09.2020 р. (онкологія…)

peredplata