Конференція з Чернівецьким міським головою Миколою Федоруком

Конференція з Чернівецьким міським головою Миколою Федоруком

Щирі вітання всім читачам газети \”Час\” та просунутим інтернет-користувачам з сьогоднішнім християнським святом Теплого Олекси!

Микола Федорук

Запитуйте все, що Вас цікавить.

Світлина

Новини Партнерів

92 thoughts on “Конференція з Чернівецьким міським головою Миколою Федоруком

 1. Що вам сказав посол Німеччини в Україні, з яким ви зустрілися наприкінці минулого тижня? Повірив обіцянці Папієва, що вибори на Буковині будуть прозорими і чесними? Його не здивувало, що вибори губернатор обіцяє, а мера в Чернівцях вже рік як не було, так і немає?

  М.ФЕДОРУК:

  Здивувало.

 2. Днями Романюк прямо заявив, що йтиме навибори мера. Як ви ставитеся до цього конкурента?

  М.ФЕДОРУК:

  Нормально. Микола Прокопович вже робив спробу стати міським головою в 2002 році. Тоді він набрав десь близько 18%. Тому не розумію, звідки він взяв цифру в 30%? А на вибори мера може йти, хто завгодно, хто відчуває в собі сили і можливість чесно служити рідному місту.

 3. Знаю, що вам не раз пропонували пересісти з мерського крісла у губернаторське. Не жалкуєте, що не погодилися стати головою Чернівецької ОДА? Підтримали б на виборах Януковича і тоді залишилися б на посаді. Або в крайньому випадку перейшли кудись в міністерство. От скільки тушок нормально влаштувалися при новому режимі.

  М.ФЕДОРУК:

  Не жалкую.

 4. Ваше звільнення – це найпідступніший удар від колишніх ваших соратників-депутатів за все ваше життя?

  М.ФЕДОРУК:

  Не знаю, чи найпідступніший, але найпідліший – це точно.

 5. Чим займалися цілий рік? Що робили? Куди їздили? Хто до Вас признавався, а хто на другий бік вулицю перебігав при зустрічі? На останнє запитання спробуйте відповісти конкретно, називючи прізвища . Повірте, вони заслуговують нате, аби народ знав їх поіменно. А Кобевко нехай опублікує їхні фотографії і домашні адреси.

  М.ФЕДОРУК:

  Чим займався, я вже відповідав. Думаю всі прізвища, які Ви хочете почути, добре відомі чернівчанам. Зайвий піар нікому робити не буду, як і щось радити пану Кобевку. Він досвідчений журналіст і сам знає, що робити.

 6. Как Вы смотрите на то, чтобы на годовщину Вашего снятия эти же депутаты снимут Михайлишина? К тому идет

  М.ФЕДОРУК:

  Я вже відповідав на це питання.

 7. От ви, пане Федорук, підтримували усіляко радянський дух у Чернівцях, загравали з освободітєлями, не давали називати вулиці іменами українських героїв, а ці люди кинули вас так само, як і інші. От з Бажеріним вже Михайлішин зараз заграє. Хоча йому то так само допоможе, як вам. Те саме ви робили і для московської церкви. Патріарха Філарета не запросили навіть на сцену, коли він приїхав на 600-річчя. Дозволяли будувати все, що московські батюшки собі хочуть. Руйнувати мур біля собору. І що? Замовив Онуфрій за вас хоч слово перед Папієвим? То для чого було так паплюжити українську ідею? Тепер ви хочете у парламент чи знову стати мером, а для чого? Знову нести радянщину і російщину людям?

  М.ФЕДОРУК:

  Я завжди намагався бути толерантним та поміркованим до будь-якого віросповідання та національності. Я особисто дуже радий тому, що в міській раді була створена топонімічна комісія, яка колегіально вирішувала питання тієї чи іншої вулиці, скверу чи парку. Одного часу почався справжній бум зміни назв, коли іноді досить поверхово, не заглиблюючись в історичні та біографічні дані, вулицям надавались імена людей, щодо правильності прийнятих рішень яких згодом виникли сумніви. Крім того, будь-яке перейменування завжди тягне за собою значні матеріальні витрати. Я погоджуюсь з тим, що деякі вулиці міста сьогодні, безперечно, потребують перейменування. Але до цього питання завжди треба ставитися виважено. Не треба забувати й те, що історичні події з точки зору різних людей сприймаються по – різному і треба завжди дуже делікатно ставитися до думки і позиції тих чи інших городян.

 8. Як ви ставитися до тварин.Чомусь людина забуває що на цьому світі є міцсе тваринам.Як людина відноситься до братів своїх меньших така вона людина.Як влада відноситься до тварин, то що можно вже казати про людей.Я тепер питання по суті чому міська рада віддає в оренду площі міста приватним фірмам для чого тоді міська рада яка сама не може подбати за площями. На турецький площі незаконно ведеться відеоспостереження .Чому приватна фірма веде спостереження за плошею
  Я думала що це право міліції для безпеки громадян а не приватної .Куди дивиться міліція. Сьогодні вони забороняють дітям кататися що буде завтра.Коли ви були мером ви надали ім прово роспоряжатися на Турецький площі якоби під видом прибирання.Поясніть будьласка що це таке.С Повагою до ВАС як до голови міста .Для людей ви залишаетесь мером міста ми вас обирили ми вас і повинні зняти.

  М.ФЕДОРУК:

  В одному цьому питанні порушено безліч проблем і дуже приємно, що чернівчани в переважній більшості – небайдужі люди. Почну з останнього питання.

  Встановлення відеоспостереження на площах і центральних вулицях міста є нагальною необхідністю сьогодні. На жаль, не всі городяни такі свідомі і дбають про красу Чернівців. Кілька разів на площі Турецької криниці молодими людьми знищувався дорого вартісний квітковий годинник, якому не має аналогів в Україні.

  На вулиці Ольги Кобилянської неодноразово псувалась карета – подарунок талановитих самобутніх ковалів місту на 600-літній ювілей. Можна навести ще багато прикладів такого варварського ставлення. Тому виникла нагальна необхідність встановити камери спостереження. До речі, завдяки їм і співпраці з міліцією вдалося затримати зловмисників. На влаштування площі Турецької криниці було витрачено значні кошти.

  Тому, на мою думку, до збереження цієї архітектурної споруди, мають долучатися як і влада, так і громада. Натомість, окремі підлітки вважають катання на скейтбордах по мармурових плитах нормальним явищем. Те саме вони роблять і навколо пам’ятнику Воїнам – визволителям на Соборній площі, що, на мою думку, є неприпустимим.

  Щодо тварин. Погоджуюсь, що це питання в місті й досі не вирішено. В усіх цивілізованих країнах воно на одному з перших місць. Ми свого часу виділили земельну ділянку для створення притулку для тварин та виділили кошти на розробку проектно-кошторисної документації.

  На якій стадії зараз це питання, мені, наразі, не відомо. Повністю погоджуюсь з Вами, що рівень свідомості суспільства залежить від ставлення до тварин. Я теж маю собаку і мені дуже подобається вислів Генріха Гейне: «Чим більше я пізнаю людей, тим більше мені подобається мій собака».

 9. Чи вважаєти ви себе причасним до злочину:ВІДСУТНІСТЬ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ ГОРЯЧОЇ ВОДИ? ( при терерішніх цінах на електику).
  На мій погляд на нарах мали б бути ті хто це зробив (голова обл.енерго, голова водоканалу та мер Чернівців.)

  М.ФЕДОРУК:

  Не вважаю. Рішення про припинення централізованого гарячого водопостачання приймалося тодішнім керівництвом області, адже тепломережа була в їх підпорядкуванні. Я був категорично проти цього.

 10. Доброго дня! Чому Ви були проти відкриття МАКДОНАЛЬДСА в Чернівцях??

  М.ФЕДОРУК:

  Був і залишаюсь противником відкриття Макдональдсу в історичній частині міста. Інвестори хотіли відкрити його на Соборній площі.

 11. А чи правда те, що написано було вчора в Часі, що ви знову мер? Що Бешлей, Чесанов та Кедь вже пакують чемодани?

  М.ФЕДОРУК:

  Без коментарів.

 12. Микола Трохимович, влада планує виділити на аеропорт ще 15 мільйонів гривень. Як на вашу думку, чи нен є це банальним відмиванням коштів і скільки за роки вашого мерства у нього вклали грошей

  М.ФЕДОРУК:

  Коштів міського бюджету і інвесторів в аеропорт було вкладено близько 25 мільйонів гривень. Залишилось замінити світлосигнальне обладнання, на яке у нас була пропозиція відомої бельгійської фірми за 1 млн. евро з розстрочкою на 5 років.

 13. Е ні, пане Миколо, Ви нам конкретно відповідайте: Ви знову йтимете на мера чи на народного депутата балатуватиметися? Не хитруйте.

  М.ФЕДОРУК:

  Час розставить все на свої місця.

 14. Тут мій тезко Довганич розродився гаданнями на кавовій гущі. Він пргнозує майбутніх мерів. І Харабару, і Романюка, і Каспрука, і Забродського кладе на мерство. А кого з них Ви б хотіли бачити? Окрім себе, звичайно

  М.ФЕДОРУК:

  Кого оберуть люди. Я – реаліст, а всі інші питання до пана Довганича.

 15. Пане Федорук, може ви того й програли, що запізно почали називати речі своїми іменами? І зараз ви знову трохи крутите. Ну, не хочете казати про майбутні плани, чорт з ним, це ваше право. Але про минуле можете нормально відповісти. Все місто знає, хто такий Зельоний, а ви робите вигляд, що не знаєте, що це Чесанов. Тим часом його звинувачення дуже серйозні про ті місця на Калинці. Скажіть прямо, про ці речі. Продавалит їх комусь за безцінь, а потім перепродували на вторинному ринку. Це те, що у сесійній залі сказав Чесанов, коли вас зняли. І куди йшла різниця. Чому виконком прийняв таке рішення? І чи скасоване воно зараз?

  М.ФЕДОРУК:

  Ні до первинного, ні до вторинного ринку залізних ящиків Калинівського ринку відношення не мав і не маю. До речі, Чесанов очолював комісію по Калинівському ринку – питання до нього.

 16. Хто дозволив серед Соборної площф ставити пивні бари? там нема води, нема туалетів. Там повний ср.ч

  М.ФЕДОРУК:

  Питання до нинішньої міської влади.

 17. Людмила Іванівна, жителька вул. Воробкев сказав:

  Миколо Трофимовичу, ви справді вважаєте, що лише ви є незамінимим на посаді мера Чернівців? І що мешканці Чернівців поголовно лише вас підтримують? Це самообман. Ви перебільшуєте свою значимість. Вже рік, як вас нема в кріслі міського голови, а в Чернівцях нічого надзвичайного не сталося. І перезимували у страшні морози, до речі, прибирали вулиці навіть краще, ніж за вас, і дороги потрохи ремонтують. Може й не краще працюють ніж ви, але й не гірше. вчора дивилася вас по ТВА і в мене склалося не дуже добре враження, якимись ви дуже ображеним хлопчиком виглядаєте. Навіщо це вам?

  М.ФЕДОРУК:

  Не вважав і не вважаю. Ви маєте право на власну думку.

 18. Скажіть прямо чиєї конкуренції на виборах мера остерігаєтеся найбільше – Михайлішина, Романюка чи Харабари?

  М.ФЕДОРУК:

  Я вже давно нікого і нічого не боюсь. Окрім Бога.

 19. Ви тут наговори багато, а я так і не зрозумів чи підете на виборах на мера чи на депутата. ? А може нікуди не підете?

  М.ФЕДОРУК:

  Чого Вас це так хвилює? Ви боїтеся конкуренції?

 20. На це питання ви також не відповіли: Прокоментуйте заяву Папієва, що він нібито виявив розроблений план забудови злітної смуги аеропорту, який обіцяв показати ближче до виборів. З його слів випливає, що ви свідомо дали вказівку розкопати частину смуги, щоб знищити аеропорт і розпродати землю під забудову.

  М.ФЕДОРУК:

  Дивіться уважніше. На це питання я вже відповів.

 21. Вчора на ТВА і сьогодні Ви говорите про те, що хотіли підготувати наступника. у Вас була кандидатура/ Чи часом не каспрук?

  М.ФЕДОРУК:

  Було і є декілька.

 22. На це питання ви також не відповіли: Прокоментуйте заяву Папієва, що він нібито виявив розроблений план забудови злітної смуги аеропорту, який обіцяв показати ближче до виборів. З його слів випливає, що ви свідомо дали вказівку розкопати частину смуги, щоб знищити аеропорт і розпродати землю під забудову.

  М.ФЕДОРУК:

  Дивіться ще уважніше.

 23. Прошу відвовісти по питанну чому приватна фірма веде на турецький площі відеоспостереження за людьми Що в усьому світі рахуеться незаконно.Що в місті немае органів влади, що таким питання займалася приватна фірма і чому місто надає в оренду площі.Чому майже чотири рокі не може закічетися реконструкція турецької площі.Ви на мое попередне питання віповили як дипломат а я хочу почути відповідь мера.

  М.ФЕДОРУК:

  Я вже відповів на це запитання

 24. До речі, ви багато говрите про зрадників, але жодним словом не чіпаєте ляльководів цього процесу. Невже те що з вами зробили було зроблено без згоди Папієва, Бойка, Януковича. Як таке може бути. Що в нас за країна. Оцініть згаданих тут людей.

  М.ФЕДОРУК:

  Історія оцінить.

  Харабара каже, що зловив вас на слові, бо ви казали, що через нього розпалися сім"ї, ну це тоді коли змушували за вас голосувати. Чиї сім"ї ви мали на увазі? Як будете спростовувати і виконувати рішення суду. Прийдете на сесію?

  М.ФЕДОРУК:

  Дайте свої координати, я Вам повідомлю. Це не для всього загалу.

 25. Добрый день ув.Николай Трофимович!События прошедшего года хорошо показали кто есть кто.Может быть ситуация которая сложилась в Вашем городе и стране была н ужна чтобы это четче увидеть.Надеюсь жители города сделали из этого выводы. Жаль только потеряного времени!

  М.ФЕДОРУК:

  Спасибо за Ваше мнение

 26. Да я підтримую ваше запитання до мера.Чернівці европейське місто.Прикро коли роздають плоші в оренду.Посягнули на святе.

  М.ФЕДОРУК:

  Дякую за розуміння

 27. Якби люди хотіли з Вами зустрітися чи по телефону поговорити, де Вас знайти і за яким номером дзвонити?

  М.ФЕДОРУК:

  Тримайте зв’язок через Петра

 28. З того як ви старанно тричі уникли відповіді на питання про план роздерибанити землю під аеропортом роблю висновок, що у папієва таки є відповідне креслення цього вашого плану. Це той гачок, за який він вас тримає?

  М.ФЕДОРУК:

  Це Ваша уява. А всі гачки зберігаю для риболовлі.

 29. …нагадайте-но за чиїм розпорядженням відмінені аукціони на Калинці, що завдало збитків комунальному підприємству та міському бюджету на десятки млн. гривень?

 30. Повертайтеся швидше. Ми вже попробувало, як воно жити без Федорука. Виявилося, що не краще. Зате з вами прогнозованіше.

 31. Шановний Микола Трохимович, по приїзду в Чернівці Президента України 27.09.2011 року прповодилися ремонтні роботи на вул. Руська м. Чернівці, до сьогодні за роботу розрахунку немає, лише обіцянки. Чи допоможети Ви в вирішенні цього питання? З поверненням Вас, наперед вдячний.

 32. …чому за часів Вашого мерства не будували КНС в мікрорайоні "Рогізна"? …неочищені стоки скидалися до річки Потіт, котра впадає в Прут… і тільки після Вашого звільнення розпочаті будівельні роботи, котрі вже зараз виконані на більш як 50%?

 33. Ви почали відповідати дуже стисло. Так, ні, Бог розсудить. Люди від Вас чекають конкретики, хоча б по деяких особах. Чи отримав наприклад Редько за вашого керівництва земельну ділянку, на яких підставах? Чи мав Чинуш, який називав Вас татом певні пільги в своєму бізнесі?

 34. Пане Миколо Трохимовичу, з ваших чисельних коментарів в пресі видко, що Ви в глибині душі хочете повернутися в крісло голови Чернівців і навіть переконані, що так і відбудеться. Але в той самий час весь час кажете, що дбаєте лише про Чернівці і чернівчан. Уявіть собі, що ви раптом повернулися мером, і яка від цього буде користь Чернівцям? З новою цією владою ви не зможете працювати, гроші вам ніхто не дасть на місто. То в мене є питання – яка від цього буде користь нам, жителям Чернівців? Може вже хай краще на мера йде Забродський? Якщо не помиляюсь, він на минулих виборах зайняв друге місце після вас. І якщо помітили, в місті з'явилися його бікборди, то певно намір йти в мери у нього є. ваша думка. Дякую.

 35. Якби ви були трохи вимогливішими до деяких своїх підлеглих, якби Ви не створювали імідж порядного чиновника Василю Гуралю, який насправді дуже нечесний і непорядний, ворюга,то може і на вас би сьогодні так не кидались люди. Бо короля робить світа. А й справді скільки землі і квартир ви пораздавали ментам і прокурорам, суддям і так далі.І що за це маєте? Хоча б вдячність, не кажучи вже про їхні дії відповідно закону.

 36. Я сколько хожу по площади и не знала что кто то меня там снимает на камеру.Прокоментируйте разве это законно.Вы же должны знать.

 37. Мой ребенок на Турецкой площади играеться и ходит мимо в щколу.Ви давали розрешение на кафе.Скажите детям кататься нельзя они ломают плити вы сказали.А кафе на площяди турецкой можно с пьяними и матом .Так где же мораль.Мы за детей или за кафе с пьяними что пройти невозможно

  Полностью согласна пьяные на плошяди и маленькие дети .Мы ходили жаловались в мерию в прошлом и позапрошлом году по поводу кафе на турецкой даже пройти невозможно прямо на проходе площяди кафе с пьними и соответственно с матом .Никакой не было реакции с вашей стороны вы все обещяли розобраться только на словах.

 38. Часівці, готуйте наступну веб-конференцію з Михайлішиним.

 39. на вашу думку е непропустимим коли діти катаються на скітбордах на мармурових плитах чи просто на плитах .Ви показали своє ставлення до дітей. Кафе на площі можно ,кататися непропустимо.Якщо це настоящий мармур йому нічого не буде тратуарна плитка в місті стояла століття і по ні ,не тількі каталися діти а їздили коні і нічого.Але таке качество плитки яке зараз ставлять що коли закінчять класти плитку вона вже непригодна для експлуатаціі.Ви не забороняйти дітям кататися а кладіть хорошу плитку яка витримає дітей.Ви знаете про що я кажу бо ви були мером багато років.

 40. Я прочитала уважно всі запитання і відповідї іі зрозуміла як ви далеко від простого народу. вам багато задавали питання колуарного характу хто є хто.як сплетні грязна політика .Я вам задала конкретне питання про турецьку площу про відеоспостереження про права людини про оренде плоші і не отримала контретної відповіді на запитання громадського характеру . Я за вас голосувала завжди дякую газеті час за цю конференцію.Більше за вас пане мер я голосувати не буду.

 41. На жодне питання Федорук не відповідає конкретно. Так для чого нам такий неконкретний мер. Не дає відповіді на конкретні питання значить боїться відповідальності, боїться відстоювати те, що необхідно, боїться когось образити, зачепити. Не відповідає конкретно – значить не поважає, того хто ставить питання, не поважає чернівчан.

 42. А Федорук ніколи й нікого не поважав, окрім себе: НАРЦИС

Comments are closed.