Розповсюджувачам книг українською мовою нададуть пільги

Розповсюджувачам книг українською мовою  нададуть пільгиУ разі прийняття розробленого кабміном законопроекту Верховною Радою, вітчизняні видавці та вітчизняні розповсюджувачі, які забезпечують підготовку, випуск та розповсюдження продукції державною мовою, отримають переважне право без участі в конкурсі орендувати державне та комунальне майно.

Зокрема, у проекті змін до Закону «Про оренду державного та комунального майна» знижено планку для підприємств книгорозповсюдження, які можуть претен-дувати на оренду державного та комунального майна без конкурсу. У чинній редакції Закону для отримання пільг від них вимагалося поширювати не менше 50% книжкової продукції державною мовою. Зрозуміло, що далеко не всім книгорозповсюджувачам вдавалося відповідати цьому критерію.
Урядові аналітики зазначають, що змінами до Закону пропонується надавати право на оренду державного та комунального майна без конкурсу підприємствам кни-горозповсюдження, які поширюють не менше 1 тис. примірників книжкової продукції на рік державною мовою.

Це, на думку експертів, збільшить кількість підприємств книгорозповсюдження, які зможуть претендувати на отримання права на оренду державного та комунального майна без конкурсу.

На думку експертів, суттєво, що довідка, яка підтверджує обсяг випуску і розпо-всюдження книжкової продукції державною мовою, надається безкоштовно цен-тральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у видавничій сфері. Довідка повинна бути надана протягом 15 днів з дня надходження заяви вітчизняного видавця і розповсюджувача видавничої продукції.

Державним органом, який реалізує державну політику у видавничій сфері, є Держкомтелерадіо України. Ці законодавчі зміни стимулюватимуть книговидавничу галузь в цілому, і, зокрема, допоможуть збільшити поширення книжкової продукції державною мовою, вважають експерти.

Нагадаємо, що Програма з надання пільг для національного друкарства була розроблена Кабміном у 2003 році. Вона сприяла істотному зростанню кількості надрукованих українською мовою книг. Лише у 2012 році наклади українських книг збільшилися на 46%.

У 2013 році, станом на 30 вересня, в порівнянні з минулим роком наклади книг виросли на 38,3%. За дев’ять місяців 2013 року видано 46,3 млн. примірників, із них 23,6 млн. — українською мовою, 20,1 млн. — російською.

Про це повідомляється в бюлетені Кабміну.

peredplata