Цьогоріч вперше ПЦУ офіційно відзначатиме Різдво Христове 25 грудня, за новоюліанським календарем.
Час мрій, загадування бажань та віри у те, що прийдешній рік буде кращим за той, що минає, — з такими настроями українці проводжають 2023.
Святкування Нового Року та Різдва — родинні, хоч вже майже два роки поспіль мільйони громадян вимушено живуть поза власними домівками, а дехто їх втратив. Війна змінила все навколо і багато чого всередині нас.
Наші рідні і близькі на фронті, або в евакуації за кордоном. Тож у багатьох буде головне бажання — бути разом з рідними. А найголовніше — щоб ЗСУ перемогли окупантів і в Україні запанував довгоочікуваний Мир.
У 2023 році після проведеної календарної реформи ПЦУ святкування Різдва перенесли на 25 грудня, разом з усім світом. Втім, церква нікого не примушувала у даті, даючи можливість визначитись: хтось відзначить ще 7 січня, а іншим — 25 грудня.
Соціологи KANTAR дізнавались в українців6 хто й коли планує відзначати Різдво.
Понад 60% опитаних відповіли ствердно на запитання чи планують вони святкувати Різдво 25 грудня. Зауважимо, що до повномасштабного вторгнення 18% планували святкувати Різдво 25 грудня і ще чверть планували святкувати Різдво двічі — 25 грудня та 7 січня.
«Коли мова заходить про святкування Різдва, то 25 грудня поступово все більше легітимізується у суспільній свідомості і витісняє 7 січня», — прокоментувала Світлана Хобта, експертка Kantar Україна.
Більшість українців (70%) даруватимуть подарунки на Новий Рік, а 41% — на Різдво.
Наприкінці 2023 року понад половина опитаних вірять, що прийдешній рік буде кращим за попередній. У порівнянні з минулим роком зменшилась частка тих, хто очікує погіршення ситуації (23% проти 31% минулого року) та збільшилась кількість опитаних з нейтральним настроєм — чверть опитаних очікують, що прийдешній рік буде таким самим як і цей рік (25% проти 15% минулого року).
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»