На Вижниччині відкрили пам\’ятник Великому Кобзарю

На Вижниччині відкрили пам'ятник Великому Кобзарю23 серпня, у селищі Берегомет Вижницького району за участі першого заступника голови обласної державної адміністрації Івана Рибака, заступника голови обласної ради Ярослава Курка, народного депутата України Олександра Фищука, депутата Верховної Ради України трьох скликань Георгія Філіпчука, керівників влади району, обласної та районної організацій Всеукраїнського товариства «Просвіта», органів місцевого самоврядування, та представників громадськості відбулося урочисте відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх, хто загинув виборюючи незалежність України. Святі отці місцевих громад УПЦ (КП) та УГКЦ відслужили жалобну панахиду за загиблим в ході антитерористичної операції на Сході країни жителем селища Павлом Лейбою.

Відтак, настоятелі Свято-Юріївської та Свято-Михайлівської церков освятили встановлений монумент.

Вітаючи присутніх, Іван Рибак зауважив, що слова Тараса Шевченка звучать нині як ніколи актуально: «Сьогодні дійсно символічне відкриття пам’ятника Кобзареві – пророку українського народу, його незалежності, тому що всі ми прагнемо справжньої незалежності, не бутафорної – тієї про яку нам розказували довгі роки і в той же час нищили український народ, українську державність. Ми прагнемо справжньої незалежності – омріяної у віках нашими предками».

«Сьогодні на сході держави наші військові захищають незалежність. Сьогодні волонтери, які допомагають нашим воякам також роблять колосальний внесок у нашу незалежність. Тому кожен свідомий громадянин повинен розуміти, що від нашої позиції, від дій та слів залежить доля держави», – додав посадовець та разом з громадськістю поклав квіти до пам’ятника Кобзареві.

Всіх, хто долучився до встановлення монументу було відзначено Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради.

Довідково. Пам’ятник Тарасу Шевченку, який встановили біля селищного будинку культури, виготовив відомий скульптор Володимир Римар.

http://www.oda.cv.ua/news/na-vizhnichchini-vidkrili-pamyatnik-velikomu-kobzaryu