На святій горі Афон виявили скит, заснований ще запорізькими козаками

На святій горі Афон виявили скит, заснований ще запорізькими козаками  Добре збереглася козацька церква, де старі запорожці підносили молитви Богу та Святій Богородиці

В храмі скиту частково вціліли фрески і орнаменти кінця XVIII століття. Про це Патріоти України повідомляють з посиланням на прес-центр УПЦ КП. Українські дослідники виявили на горі Афон у Греції старовинний козацький скит “Чорний Вир”, заснований запорізькими козаками в 1747 році.

Як повідомив директор Міжнародного інституту афонського спадщини в Україні Сергій Шумило, під час нещодавньої експедиції на Афон співробітники інституту виявили вцілілий храм (кафолікон) старовинної української козацької обителі. “Збереженість храму досить хороша. Усередині в ряді місць частково збереглися фрескові зображення й орнаменти кінця XVIII століття. Також частково збереглися дерев’яні іконостаси з писаними на дошках іконами в стилі “козацького бароко” XVIII століття. На прикладі цього іконостасу ми можемо спостерігати рідкісний випадок збереження до наших днів у своєму “первісному” вигляді характерних для Запорізької Січі стилю і манери оформлення козачих храмів”, – повідомив вчений. Шумило підкреслив, що виявлені документальні свідчення про козачу афонську святиню, по суті, є новою сторінкою в історії Афону і його взаємин з Україною.

Гора Афон (2033 м) височіє на острівці біля узбережжя північної Греції, її також називають просто “Свята Гора”. Наразі острів та материк поєднані дорогою. У системі адміністративних районів Греції має назву “Автономна чернеча держава Святої Гори”. Це самокероване співтовариство 20 православних монастирів є найбільшим у світі осередком православного чернецтва. Для православних усього світу Афон є одним з головних святих місць і шанується як земне володіння Богородиці.
Джерело: http://patrioty.org.ua/na-svyatiy-gori-afon-viyavili-skit-zasnovaniy-shhe-zaporizkimi-kozakami/

Новини Партнерів