На Буковині один з ресторанів надав свою кухню, аби мешканці громади могли готувати тушонку для армії. А в Чернівцях підприємство, яке шиє білизну, тепер робить одяг для війська. Суспільне розповідає про бізнеси, які змінили роботу для допомоги військовим.
Волонтерка Наталя Якович готує їжу для українських бійців на кухні місцевого ресторану у Мамаївцях. Допомагають не лише робітники закладу, а й мешканці громади та вимушені переселенці. За її словами, готують тут понад тиждень, без вихідних.
“Ми згуртувалися усім селом. Оскільки вдома сидячи перед телевізором перед екраном набагато важче. Тут ми згуртовано працюємо один одного підтримуємо”, ― каже Якович.
“За перші два дні виготовили понад тисячу банок консервації. Риби у нас було дві тони й ми за два дні переробили й стушкували у банки”, ― каже адміністраторка.
Консервовані страви тут готують цілодобово. Люди працюють позмінно: хтось упродовж дня, інші ― усю ніч.
У Чернівцях швейна майстерня після вторгнення російських військ, вирішила змінити свою роботу. До війни вони шили білизну та одяг для жінок та дітей, тепер — кроять основу під аптечки та бронежилети.
“Ми — швачки, нам перелаштуватись дуже просто. Тут не стоїть питання – скільки ми заробимо, якщо в українських військових є потреба — будемо шити. Я готова працювати без зарплати”, — каже майстриня Мирослава Кузів.
Усі запаси тканини витрачають на одяг для військових. Якщо закінчується – замовляють нові рулони. З тканиною також допомагають волонтери. Розповідає власник підприємства Олександр Побережний.
“Бізнес, як такий, він зупинився. Зараз робота направлена на те, щоб допомогти одягти армію. Волонтери запропонували викуповувати речі по собівартості, щоб можна було закупити тканину”, ― каже Побережний.
У швейній майстерні, окрім буковинців, працюють люди з інших регіонів. Сергій Шинкарьов з сім’єю приїхав з Миколаєва. Чоловік робить основу для аптечок. Розповідає, що до цього також працював на швейному підприємстві, тому одразу після переїзду вирішив допомагати тут.
“Ми бігли під обстрілами, діти плакали. Рятували їх, одна дитина у нас з інвалідністю. Зараз ми не можемо вдома сидіти, тому попросились хоч чимось допомагати. Розкроюємо джинси, розрізаємо і з них шиють медичні сумки для військових”, ― каже чоловік. Джинси для аптечок приносять волонтери.
Майстри кроять основу для бронежилетів. Щоб їх виготовити – згуртувались з іншими компаніями. Побережний каже, метал для бронежилетів виготовляє інша фірма, вона вставляє його у тканину.
На підприємстві працюють приблизно 30 людей, за словами Побережного допомагати українським військовим планують доки, доти це буде потрібно. Зараз працівники отримують мінімальну зарплату.
Джерело: Суспільне Буковина