Обласний прокурор заробляє 1300 гривень в день

Обласний прокурор заробляє 1300 гривень в деньГазета «Час» свого часу зверталась до прокуратури області із запитом стосовно заробітків прокурора і його заступників. На жаль, тоді нам надали неповну інформацію, вказавши лишень оклади і те, що можливі надбавки та премії у розмірі фонду зарплатні. Так, посадовий оклад прокурора області та його заступників складає 2513-2793 грн.

І от днями на сайті прокуратури оприлюднено декларації не тільки обласного прокурора Петра Коваля, а й його заступників.
Що можна сказати? Живеться прокурорам непогано. Навіть дуже добре. Набагато краще од всіх правоохоронців, разом узятих (щоправда, про СБУ ще не знаємо, бо туди ми лишень нещодавно надіслали інформаційний запит щодо їхніх заробітків).

Отож, якщо вірити декларації, прокурор Чернівецької області Петро Коваль офіційно задекларував 489 тисяч 593 гривні сукупного доходу за 2010 рік. З них зарплатня склала 200 тисяч гривень та 28 тисяч — матеріальна допомога. Власного транспортного засобу прокурор не задекларував. Правда, у членів сім’ї є «Мазда-6» (автівка 2008 року випуску вартує від 20 тисяч долярів). Окрім того, в декларації пан Петро записав квартиру площею 100 кв.м. та квартирку членів сім’ї у 70 кв.м. Також пан прокурор має гараж у 20 м2.
Простими арифметичними діями можна вирахувати, що в день прокурор області має доходу не багато – не мало — 1300 гривень.

Його перший заступник Віталій Поцілуйко за 2010 рік заробив 275 тисяч гривень, з котрих 149 тисяч — зарплатня та 10 тисяч — матеріальна допомога. Нерухомого майна, жодних транспортних засобів та вкладів у банках він та члени сім’ї не мають. Так само того добра не мають (не задекларували) заступники прокурора Чернівецької області Олександр Васильчук та Микола Савін. Пан Васильчук задекларував за 2010 рік 235 тисяч доходу (з них 142 тисячі 612 грн. – зарплатня та 9933 – матеріальна допомога), а пан Савін — 203 тисячі грн. (131 тисяча гривень – зарплатня, 9933 – матеріальна допомога). Цікаво, що, згідно з деклараціями, члени сімей прокурорів або нічого не заробляють, або заробляють не більше 10 тисяч гривень в рік. Окрім того, матеріальна допомога, котра надається керівництву обласної прокуратури, майже дорівнює річній мінімальній зарплатні, яку отримує чи не половина буковинців. А зарплатня прокурорів області в розмірі більше 10 тисяч гривень у місяць викликає подив стосовно їхньої потреби у матеріальній допомозі.
Виникає ще одне запитання. Якщо з доходів прокурорів вирахувати зарплатню, то у кожного, а особливо у пана Коваля, залишається незрозуміло звідки взятих 70-250 тисяч гривень доходу. Як нам роз’яснили в Прокуратурі Чернівецької області, ця різниця є сумою пенсійних виплат прокурорам. Адже всі вони є пенсіонерами. А коли прокурор виходить на пенсію, то йому, якщо той пропрацював 20 років, виплачується разова допомога у сумі 20 місячних окладів. Отож і набігають такі суми.

А суми нічогенькі, погодьтесь. І дивно, що при цьому практично жодним майном ті офіційно не володіють.

І ще одна цікава деталь. Прем’єр-міністр всія України Азаров задекларував на три тисячі гривень сукупного доходу менше, аніж прокурор всія Буковини Коваль – 486 тисяч гривень. Правда, майже вся та сума — зарплатня. 63-річний прем’єр пенсії не отримує. Й задекларував він і земельні ділянки, і шикарні автівки, і майже мільйон на рахунках у банку. Дивно…

Надія ВІРНА

peredplata