На Буковині для переселенців, які втратили домівки, облаштують житло на 32 квартири

У Хотині планують облаштувати житло для вимушених переселенців. Це буде перший об’єкт реконструйований під постійне житло у співпраці з Міжнародною організацією з міграції та Кредитною установою для відбудови KfW
Будівля колишнього центру переливання крові у Хотинській територіальній громаді буде перебудована у житловий будинок на 32 квартири. Тут планують облаштувати житло для українців з постраждалих від військових дій регіонів, які переїхали до Чернівецької області.
Обласна військова адміністрація започаткувала співпрацю з Міжнародною організацією з міграції та Кредитною установою для відбудови KfW, за сприяння і фінансування яких на Буковині облаштовуватимуть житло для внутрішньо переміщених осіб.
ОВА спільно з громадами визначила потенційні земельні ділянки, на яких можливе нове будівництво, а також будівлі, які можливо відремонтувати за кошти донорів. Будинок у Хотині буде першим реалізованим таким чином проєктом.
«Через військові дії чимало українців залишилися без житла і змушені були переїхати до більш безпечних регіонів, яким на сьогодні є і наша область. Ми хочемо, щоб вони не відчували тут себе чужими. До прикладу, лише у Хотині проживає понад 10 тисяч внутрішньо переміщених осіб, а це майже половина населення міста. Наше завдання – створити для них достойні умови проживання. Завдяки підтримці та фінансуванню міжнародних партнерів після реконструкції у будівлі будуть 32 квартири, в яких зможуть отримати житло родини, які залишилися через війну без домівки. Плануємо облаштувати тут і паркінг,і дитячий майданчик, і зону відпочинку, – все, щоб жити тут було зручно і комфортно», – каже начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.
План реалізації задуму начальник ОВА Руслан Запаранюк, представники Міжнародної організації з міграції та Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні пані Анка Фельдгузен обговорили у Хотині, де відбулася презентація проєкту.
На разі завершені відповідні експертизи, триває проєктування. Реконструкцію будівлі планують завершити до жовтня 2024 року. Окрім того, відбувається розгляд наступних проєктів з реконструкції та будівництва житла, які можна реалізувати у Чернівцях та кількох громадах області.

peredplata