У Чернівцях планують підвищити тариф за проїзд у тролейбусах: чому та як долучитись до обговорень вартості проїзду

У Чернівцях хочуть підвищити тариф за проїзд у тролейбусах до 12 гривень за поїздку, бо це дасть змогу збільшити надходження тролейбусного управління та зменшити розмір компенсації за проїзд з міського бюджету.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на заступника міського голови Ігор Крохмаль.

Як може змінитися вартість проїзду

Економічно обґрунтований тариф за проїзд у тролейбусах Чернівців становить 12 гривень 25 копійок. Наразі пасажири сплачують 10 гривень, решту суми – відшкодовують з міського бюджету.

Крохмаль каже, якщо тариф підвищать, то ці 2 гривні різниці сплачуватимуть громадяни під час поїздки.

Також студенти сплачуватимуть 6 гривень за проїзд. Наразі квиток для студента коштує 5 гривень.

Чому можуть підвищити тариф

За словами Крохмаля, за останні два роки тролейбусне управління почало обслуговувати більше маршрутів та має більше транспорту. Тому, аби розвиватися далі, підприємство потребує грошей.

“Щоб підприємство могло працювати, воно має платити за електроенергію, запчастини. Також сплачувати податки й зарплати. Також зменшується кількість працівників на підприємствах, частину ПДФО забрали до держбюджету – це зменшує податки та надходження [до бюджету міста]”, – каже Крохмаль.

Як долучитися до громадських обговорень

Щоб визначити, чи погоджуються чернівчани платити більшу вартість проїзду, оголосили громадські обговорення. Вони триватимуть до 1 лютого. Подати пропозиції щодо тарифу можна в онлайн-формі.

Крохмаль каже, опісля підготують проєкт рішення на виконком й на засіданні вирішуватимуть, чи підвищувати тариф.

Що відомо про вартість проїзду у тролейбусах у Чернівцях

  • Вартість проїзду у тролейбусах збільшили до 10 гривень 1 жовтня 2022 року. Тоді у проєкті рішенні виконкому йшлося, що економічно обґрунтованим є тариф у 12,25 гривень. Різницю відшкодовуватимуть з міського бюджету.
  • До цього востаннє вартість проїзду в тролейбусах Чернівців підвищували у березні 2020 року – до п’яти гривень.

Джерело: Суспільне

peredplata