На Буковині цьогоріч посівна площа під урожай складе 310,3 тис. га. Це більше, ніж торік

На Буковині посівна площа сільгоспкультур під цьогорічний урожай складе 310,3 тис. га. Це на 0,8 тис. га більше за аналогічні показники торік.
Зокрема, за попередніми прогнозами у 2024 році в структурі посівних площ зернові та зернобобові культури займуть 38,6%, технічні культури – 30,8%, картопля та овоче-баштанні культури – 15,8%, кормові культури – 14,7%.
Озимі зернові культури та ріпак озимий під урожай посіяли на площі 51,4 тис. га. Ярих сільгоспкультур планується посіяти на площі 223,2 тис. га.
Також у цьому році заплановано посіяти більше, ніж торік сої – на 2,4 тис. га, соняшнику – на 1,8 тис. га, ранніх ярих зернових (пшениці, ячменю, вівса) і зернобобових – на 1,2 тис. га, та вже посіяно більше на 1,3 тис. га озимого ячменю.
‼️Зміни в структурі посівних площ частково зумовлені дотриманням чергування сільгоспкультур в сівозміні, проблеми з реалізацією врожаю культур та експорт зерна (зокрема, вирощених у попередніх роках), низька ціна на продукцію, високі затрати на вирощування, логістика тощо.
Завдяки сприятливим погодним умовам посів ранніх ярих зернових колосових та зернобобових культур в краї розпочався вкінці лютого.
Станом на 23 квітня в Чернівецькій області ярі сільгоспкультури вже засіяли на площі 90,9 тис. га.
Наразі посівні роботи сільськогосподарських культур тривають. Аграрії проводять закриття вологи в ґрунті під посів ярих культур та здійснюють захист посівів від шкідників, хвороб та бур’янів.
 

peredplata

Залишити відповідь