В Україні можуть утричі скоротити кількість податків

Кількість податків в Україні хочуть скоротити з 22-х до восьми. Про це йдеться в проекті податкових змін на 2014-2016 роки, які підготувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Ці ініціативи дозволять вивести податкову систему України на європейський рівень, ліквідувати корупційну складову, знизити тиск на бізнес шляхом спрощення адміністрування та зниження ставок, пише \”Сегодня\”.

Зокрема, планується ліквідувати ті види оподаткування, надходження яких сумарно формує тільки 2% доходів держскарбниці. У цей список потрапили, наприклад, екологічний податок, плата за землю, збір на розвиток виноградарства, туристичний збір, держмито та інші.

Крім того, спрощення податкової системи може бути забезпечене за рахунок урізання кількості платежів зі 172 до 52 на рік, надання податкових пільг пріоритетним секторам української економіки, зменшення кількості податкових перевірок.

А щоб держбюджет не втратив доходи через переформатування податкової системи, в Мінекономрозвитку планують розширити базу оподаткування і, можливо, включити в цей список доходи і витрати, які зараз не обкладаються – наприклад, відсоток з депозитів. Цю проблему можна вирішити і шляхом підвищення ставок збору за користування надрами, якщо надходження від таких податків низькі, а видобуток рентабельний.
ТСН