Для Чернівецької області найбільш вагомими для розвитку є транспортна та рекреаційна підсистеми

Для Чернівецької області найбільш вагомими для розвитку є   транспортна та рекреаційна підсистеми  Круглий стіл «Стан та перспективи розвитку інфраструктури регіонів України», присвячений презентації та обговоренню результатів дослідження рівня розвитку інфраструктури у 24-х областях України, відбувся 28 липня 2014 року у м. Києві. Під час круглого столу було презентовано дослідження, мета якого полягала у проведенні оцінки рівня розвитку інфраструктури відповідних регіонів, визначенні слабких місць та розробці практичних рекомендацій щодо фінансування її розвитку

Наталія Романова, президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, відзначила важливість залучення мережі громадських експертів до проведення аналізу у сфері регіонального розвитку та інфраструктури України.
Директор Регіонального представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні Штефан Мойзер висловив подяку Поліському фонду та Асоціації регіональних аналітичних центрів за проведену аналітичну роботу та наголосив на прагненні Фонду ім. Фрідріха Еберта підтримувати діяльність мереж громадських аналітичних інституцій, оскільки саме вони у майбутньому можуть стати основним інструментом у проведенні незалежних комплексних досліджень в соціально-політичній та економічній сферах на загальнонаціональному рівні.
Президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Геннадій Максак зазначив, що це перший аналітичний продукт Асоціації регіональних аналітичних центрів загальноукраїнського рівня, який поклав початок діяльності мережі у проведенні системних досліджень в економічній та соціально-політичній сферах розвитку українського суспільства.
Серед доповідачів на «круглому столі» виступили експерти Асоціації регіональних аналітичних центрів. Презентуючи результати аналізу рівня розвитку інфраструктури регіонів України, експерти Поліського фонду та Асоціації регіональних аналітичних центрів відзначили, що практично в кожній області всі її складові знаходяться в незадовільному стані. Серед основних інфраструктурних проблем називалися: низька інноваційна активність, високий рівень зносу основних засобів, недооцінка приватно-державного партнерства в інвестиційній сфері та недостатність державної уваги до проблематики комплексного облаштування територій. Наприклад, для Чернівецької області найбільш вагомими для розвитку є транспортна та рекреаційна підсистеми. Вони взаємопов’язані і взаємодоповнюючі. У зв’язку з тим, що область має достатньо рекреаційних ресурсів, потрібно забезпечити до них доступ і комфортне там перебування. Таким чином, потрібно визначити пріоритетні напрямки ремонту дорожнього покриття на найближчі роки, відновлення авіасполучення, запуск економних авіаліній, покращення залізнодорожнього покриття для збільшення швидкості руху потягів. Затвердження нової Стратегії розвитку туризму, розвиток зеленого, культурно-мистецького (фестивального) туризму, сприяння в будівництві готельних комплексів в туристино-привабливих місцях, сприяння в створенні приватних садиб (навчання місцевих мешканців щодо цього напрямку роботи), створення туристично-інформаційних систем (сайту, інформаційні пункти, термінали тощо) про Чернівецьку область, проведення рекламно-іміджевої кампанії з промоутування Чернівецької області в Україні та за кордоном щодо Чернівецької області (її привабливості тощо).
При обговоренні висновків і рекомендацій за результатами дослідження учасники «круглого столу» акцентували увагу на необхідності врахування оборонного аспекту регіональної інфраструктури, поглибленого вивчення взаємодії інфраструктурних підсистем як одного з чинників подолання комплексних проблем територій. Також наголошувалося на доцільності використання для розвитку регіональної інфраструктури можливостей, які відкриваються після ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС. Неодноразово піднімалося питання про недоречність сприйняття інфраструктури як елементу певної території. Наразі ключовими суб’єктами, які визначатимуть напрямки облаштування інфраструктурних підсистем та споживатимуть їх послуги мають постати місцеві громади.
Учасники «круглого столу» дійшли висновку про необхідність подальшої роботи регіональних експертів громадського сектору над аналізом динаміки розвитку місцевої інфраструктури. Одним з важливих елементів такої роботи має стати взаємодія з центральними та місцевими органами влади для донесення до них результатів та імплементації рекомендацій.

Проведення заходу та публікація результатів дослідження були здійснені в рамках проекту «Стан та перспективи розвитку інфраструктури регіонів», що реалізовується Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні у співпраці із Поліським фондом міжнародних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів.

Новини Партнерів