Активи банку Порошенка з початку року зросли майже на 50%

Активи \”Міжнародного інвестиційного банку\”, основним акціонером якого є президент Петро Порошенко, з початку року зросли майже на 50%, до 2,5 млрд гривень.

Про це йдеться в звіті банку за третій квартал 2014 року – пише Економічна правда.

Для порівняння: активи всієї банківської системи за перші 8 місяців (дані за 9 місяців поки не оприлюднені) збільшилися всього на 5%.

Показово, що навіть таке незначне зростання було обумовлене стрімкою девальвацією нацвалюти.

Як вказує Олексій Комаха у своїй статті на сайті \”Мінпром\”, приблизно 41% активів усіх банків номіновані в іноземній валюті. Враховуючи ослаблення офіційного курсу на 63%, можна говорити про фактичне скорочення активів банків.

Активи \”МІБу\” також частково зросли за рахунок девальвації. Проте криза майже не торкнулася підконтрольної президенту фінустанови. На відміну від більшості колег по цеху, в банку Порошенка спостерігався приплив депозитів, в тому числі і валютних.

Залишки на рахунках клієнтів \”МІБ\”, номіновані в інвалюті, за перші 9 місяців зросли з 644 млн гривень в еквіваленті до 1,4 млрд гривень, тобто на 35% в перерахунку на долари. У тому числі валютні депозити фізосіб збільшилися на 12% в доларовому еквіваленті.
натиснути для збільшення

Нагадаємо, президент Петро Порошенко з моменту його обрання публічно обіцяв продати підконтрольний йому бізнес.