Газові лічильники стануть обов\’язковими для всіх

Газові лічильники стануть обов'язковими для всіхУ квартирах і приватних будинках, в яких природний газ використовується комплексно, в тому числі для опалювання, газові лічильники мають бути встановлені до 1 січня 2012 року; для підігрівання води і приготування їжі – до 1 січня 2016 року; тільки для приготування їжі – до 1 січня 2018 року.

З 1 липня в Україні поставка природного газу буде здійснюватися тільки за умови його комерційного обліку. Такі вимоги прийнятого 16 червня Верховною Радою Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» з урахуванням пропозицій Президента України.

«Дане рішення спрямовано на зниження витрат під час розподілі газу і приведе до оплати фактичних, а не віртуальних об\’ємів газу. Це послужить створенню більш прозорих відносин між державою, газопостачальними компаніями і населенням», – зазначив голова Республіканського комітету Криму з палива, енергетики та інноваційної політики Ігор Зосимов.

За даними прес-служби Рескомпаливенерго АРК, для населення водночас передбачена відстрочка. У квартирах і приватних будинках, в яких природний газ використовується комплексно, в тому числі для опалювання, газові лічильники мають бути встановлені до 1 січня 2012 року; для підігрівання води і приготування їжі – до 1 січня 2016 року; тільки для приготування їжі – до 1 січня 2018 року.

Все це торкається будинків, побудованих раніше. Під час нового будівництва вже спочатку визначено: – комерційним обліком кількості газу мають бути забезпечені всі споживачі газу.

Кожний споживач газу (домовласник, квартиронаймач, організація і підприємство незалежно від форми власності й напряму діяльності) має бути забезпечений єдиним, комерційним вузлом обліку кількості газу, передбаченим проектом.

Слід зазначити, що при обгрунтуванні допускається не передбачати централізованого комерційного вузла обліку кількості газу.
Джерело