Гонтарева пояснила, чому націоналізували \”Приватбанк\”

Гонтарева пояснила, чому націоналізували "Приватбанк"Національний банк України відніс \”Приватбанк\” до категорії неплатоспроможних і звернувся до уряду передати цей системно важливий банк у державну власність.

Таку заяву зробила голова НБУ Валерія Гонтарева під час брифінгу.

За її словами, проблеми, що переживав \”Приватбанк\” останнім часом, загрожували фінансовій системі України.

Інспекційні перевірки та стрес-тестування з боку НБУ виявили нестачу капіталу \”Приватбанку\”. Ця нестача станом на 1 квітня 2015 року становила 113 мільярдів гривень. До такого становище призвели не лише криза в економіці України, а й невиважена кредитна політика \”Приватбанку\”,
– зазначила вона.

Очільниця НБУ зауважила, що фінустанова повинна була подолати ці проблеми, адже \”правила є однаковими для всіх\”, однак не зробила цього.

За останній рік НБУ провів понад 30 зустрічей з власниками та керівниками \”Приватбанку\”. Враховуючи системну важливість \”Приватбанку\”, НБУ неодноразово продовжував терміни до капіталізації. В результаті станом на 1 грудня 2016 року нестача в капіталі банку зросла до 148 мільярдів гривень, а ліквідність банку суттєво знизилася. Банк майже рік не виконував нормативи обов’язкового резервування, а прострочена заборгованість банку перед регулятором за стабілізаційними кредитами становила 14 мільярдів гривень, а загальна заборгованість – 19 мільярдів гривень. Усвідомлюючи всю ситуацію та ризики для фінансового сектору України, ми вже не могли чекати довше,
– зауважила голова НБУ.

Гонтарева також додала, що акціонери надіслали до Кабміну листа із проханням про входження держави у капітал банку. Цим листом вони зобов’язалися реструктуризувати кредити, надані банком юридичним особам, до 1 липня 2017 року.

Джерело: 24 Канал

Новини Партнерів