Монополія. Газ дорожчає

З першого серпня подорожчав газ для підприємств. Під питанням – здорожчання газу й для населення. Та поки влада відпочиває за океанами, про це не дуже-то й говорять. Хоча всім відомі ультиматуми Міжнародного валютного фонду, котрий вимагає щомісячного збільшення тарифів на газ і тепло на 10%, починаючи з липня 2011 року. А не буде Янукович з Азаровим слухатися МВФ, – дулю отримає кредитів од нього. А їм вони ой як потрібні. Наразі Національна комісія регулювання електроенергетики заспокоює, що ціни на природний газ для населення та підприємств комунальної теплоенергетики поки не переглядатимуть. Правда, уточнюють, що ці ціни буде переглянуто з урахуванням, у тому числі, прогнозної вартості імпортного природного газу на четвертий квартал. Тобто, з початком опалювального сезону можна очікувати й нових цін на газ та, в результаті, на тепло.

Тим більше, що відтепер буковинські життєво важливі монополії належать двом олігархам. Бо з 1 серпня на Буковині діє одне підприємство, яке займатиметься постачанням газу для населення та підприємств краю – це ПАТ «Чернівцігаз». Роки судів, боротьби, воєн між тоді ще ВАТ «Чернівцігаз» та Чернівецькою філією ДК «Газ України» завершились тим, що мільярдер та олігарх Дмитро Фірташ заволодів обома. І відтепер ДК «Газ України» немає. Є лишень ПАТ «Чернівцігаз». Триває реорганізація підприємства. І відтепер газову монополію в краї очолив Фірташ та підконтрольні йому фірми. В той час, як значна частка акцій «Чернівціобленерго» належать російському олігарху.

Також з 1 серпня в Україні набули чинності нові роздрібні ціни на електроенергію. Національна комісія з регулювання електроенергетики України постановою від 21 липня ввела з 1 серпня нові роздрібні ціни на електроенергію з урахуванням граничних норм при поступовому переході до формування єдиних роздрібних тарифів. Так, тариф для промислових споживачів першого класу відтепер становить 633 гривні 10 копійок за мегаВатт/годину, другого класу – 835 гривень 60 копійок за мегаВатт/годину. Так само змінились коефіцієнти й для тих, хто має диференційований тариф в залежності від часу.
Нагадаємо, що вартість газу, електроенергії є складовою решти тарифів, усіх продуктів, послуг тощо. Тож на нас чекає ой яка недешева осінь.

Надія Вірна

Новини Партнерів