З початку року до служби зайнятості звернулися 1666 роботодавців, які мали потребу у працівниках на 6694 вакансії. Середній розмір заробітної плати по всіх вакансіях склав 7828 грн.
Серед заявлених пропозицій роботи – 20,2% вакансій для працевлаштування робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, 16,9% для кваліфікованих робітників з інструментом, 11,7% для фахівців, 10,9% для професіоналів, 10,8% для працівників сфери торгівлі та послуг, 6,4% для керівників і службовців та 13,2% для найпростіших професій.
– Водночас на ринку праці області залишається професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили. Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарства (на 1 вакансію претендувало 20 осіб), службовців, керівників (на 1 вакансію претендувало 13 осіб), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (на 1 вакансію претендувало 12 осіб), працівників сфери торгівлі 11 осіб).
Станом на 1 жовтня 2021 року навантаження на одне вільне робоче місце склало 8 осіб, що на 3 особи менше порівняно з 1 жовтня 2020 року.
На Буковині найбільший дефіцит кадрів спостерігався серед таких професій: слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування, виконавець робіт, слюсар аварійно-відновлювальних робіт, асистент вихователя дошкільного навчального закладу, провізор, токар, закрійник, машиніст екскаватора, контролер газового господарства.
Джерело: сектор інформаційної роботи Чернівецького обласного центру зайнятості