Олігархи СНД незабаром втратять свої кіпріотські мільярди

Олігархи СНД незабаром втратять свої кіпріотські мільярдиВнаслідок проблеми фінансового сектору Кіпру, який є найбільшим офшором єврозони, влада націоналізує, а отже спише в державну скарбницю одноразовий збір у розмірі 9,9% на депозити кіпрських банків розміром понад 100 тис. євро лише для того, щоб отримати черговий кредит. Про це у коментарі УНН зазначив економічний експерт Олег Соскін.

За його словами, ситуація на Кіпрі безпосередньо стосується олігархів України, Росії та Білорусії.

“Така умова надання Кіпру фінансової допомоги від країн ЄС та МВФ на суму в 10 млрд євро. У банках Кіпру, за різними оцінками, на цей час є від 20 до 25 млрд євро коштів лише українських підприємств”, — зазначив експерт.

Як повідомляв УНН, відзавтра Кіпрські банки мають запровадити новий податок на прибуток із вкладів.

Однією з причин перенесення голосування, як повідомлялося, стало те, що президент Кіпру Нікос Анастасіадес відклав неформальну зустріч із законодавцями.

Нагадаємо, вчора, 17 березня ц.р. стало відомо, що Євросоюз узгодив виділення Кіпру 10 млрд євро фінансової допомоги. Однак надання коштів пов’язане з виконанням ряду умов. Перш за все, воно передбачає одноразовий збір у розмірі 9,9% на депозити кіпрських банків розміром понад 100 тис. євро та 6,7% для вкладів менше 100 тис. євро. Буде введено податок на прибуток з банківських вкладів. Крім того, Нікосії доведеться підвищити корпоративний податок до 12,5%, в той час як в даний момент він становить 10%.

Кіпріоти побоюються, що це призведе до відтоку коштів з місцевих банків і зменшить конкурентні переваги острівної економіки.

УНН

peredplata