Чернівецькі медики попереджають: з’явилася нова коронавірусна інфекція

Міське управління Головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області інформує, що групою дослідників Міжнародного комітету з таксономії вірусів для нової введено назву «коронавірус респіраторного синдрому Близького Сходу» (далі – MERS-CoV*).
За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) зареєстровано 68 лабораторно підтверджених випадки інфікування людей MERS-CoV у світі, із них 38 випадків закінчились летально.

Географічно вірус локалізується переважно в країнах Аравійського півострова. Так, найбільша кількість постраждалих, як і раніше, залишається в Саудівській Аравії. У Катарі, Йорданії, Великобританії, ОАЕ, Франції та Тунісі спостерігаються поодинокі випадки інфекції, переважно, пов’язані з поїздками до Саудівської Аравії. У багатьох хворих, інфікованих MERS-CoV, розвивається пневмонія з тяжким перебігом. У більшості випадків інфекція вражає літніх чоловіків, що мають супутні захворювання.

Джерело інфекції наразі невідоме. Існує припущення, що новий вірус походить від кажанів. Цілком ймовірно, що вірус перейшов з кажанів на проміжні види тварини-хазяїна (принаймні на Близькому Сході), від яких, згодом заразилися люди. Фахівці висловлюють припущення, що вірус може адаптуватись, та набути здатності до передачі від людини до людини.

ВООЗ рекомендує медичним працівникам приділяти особливу увагу до хворих на гострі респіраторні інфекції, які повернулись з регіонів, де було зареєстровано випадки MERS-CoV.

В даний час ВООЗ оцінює зазначену ситуацію як таку, що має серйозний вплив на здоров’я людини, який набуває міжнародного значення, але не перешкоджає міжнародним поїздкам або торгівлі. Разом з тим, відзначається, що механізм передачі інфекції залишається у стадії вивчення, що не виключає небезпеки інфікування людей при знаходженні в епідеміологічно-неблагополучних країнах. У зв’язку із зазначеним та з метою попередження занесення інфекції на територію України, Державною санітарно-епідеміологічною службою України, направлено пропозиції, начальнику Головного управління Держсанепідслужби в АР Крим, начальникам Головних управлінь Держсанепідслужби областей, міст Києва та Севастополя, на водному, залізничному та повітряному транспорті, щодо посилення профілактичних заходів в регіонах України щодо зазначеного питання та, у разі виявлення таких випадків, вжиття відповідних заходів, зокрема:

організувати роботу з інформування екіпажів літаків та працівників аеропортів про епідемічну ситуацію з MERS-CoV у світі та про необхідність активного виявлення хворих серед пасажирів, які прямують із країн Аравійського півострова з подальшим повідомленням про це співробітників санітарно-карантинних пунктів та медичних служб аеропортів,

поінформувати туристичні фірми та інші організації, що направляють туристів і фахівців до країн Аравійського півострова про епідемічну ситуацію.

Про це повідомляє сектор інформації та зв’язків з громадськістю Чернівецької міської ради.

peredplata