Забезпечення Чернівецької області необхідними препаратами для лікування онкологічних захворювань не перевищує третину

Вітчизняні лікувальні заклади забезпечені препаратами, необхідними для лікування онкохворих, в середньому на 65%.
Про це повідомили департаменти охорони здоров\’я при облдержадміністраціях у відповідь на депутатський запит депутата від \”Батьківщини\” Павла Петренка, повідомляє прес-служба партії.

Так, Сумщина та АР Крим забезпечені лікарськими засобами для лікування онкохворих дітей лише на третину, а АР Крим – на 30%.

Не краща ситуація із забезпеченням необхідними препаратами для лікування онкологічних захворювань у дорослих. Найменше ліків минулоріч отримали Тернопільська та Херсонська області – лише 30% від потреби. Забезпечення Чернівецької області не перевищує третину, а Дніпропетровщина забезпечена лише на 41%.

При цьому, як стверджує депутат, службовці Міністерства охорони здоров’я \”фактично збагачуються на людському горі\”.

\”Так, згідно з офіційною інформацією, у 2012 році МОЗ закуповувало лікарські засоби для онкохворих за цінами, що значно перевищують зареєстровані оптово-відпускні ціни з урахуванням граничних постачальницько-збутових надбавок\”, – заявив він.

Наприклад, за даними депутата, препарат \”Доцетактин\” було придбано у кількості 2004 одиниць за ціною 1350 грн. на суму 2 млн. 705 тис. гривень. При цьому зареєстрована оптово-відпускна ціна (з урахуванням 10% граничної постачальницько-збутової надбавки) становила 1276,4 гривень – на 73,6 гривень менше.

\”Загалом, лише при закупівлі трьох препаратів для лікування онкологічних та онкогематологічних хворих – \”Доцетактин\”, \”Лейкофозин\”, \”Елігард\” – Мінохорони здоров’я фактично переплатило 335 тис. гривень\”, – заявив депутат.

Джерело Українська правда. Життя