На Буковині ускладнюється епідемічна ситуація з кору – Гопко

За п’ять місяців 2024 року в Чернівецькій області зареєстровано 275 випадків кашлюка. Окрім цього ускладнюється епідемічна ситуація з кору – станом на 1 липня вже зареєстровано 9 підтверджених випадків кору, при тому, що у 2023 році не реєструвались. Про стан захворюваності вакцинокерованими інфекційними захворюваннями розповіли під час брифінгу заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Марія Поліщук та генеральна директорка Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталя Гопко.
 
«У травні поточного року було виявлено 2 випадки кору, а у червні – 7. При епідеміологічному розслідуванні встановлено, що 6 випадків кору були пов’язані з перебування хворих у Румунії. Всі хворі були нещеплені або щеплені з порушенням календаря профілактичних щеплень. Тому закликаємо буковинців вакцинуватися і вакцинувати дітей, особливо якщо планують подорожі до інших країн», – каже генеральна директорка Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталя Гопко.
 
«Усі госпіталізовані з захворюванням на кір – діти. Тому нагадуємо батькам про необхідність дотримання календаря щеплень дитини, адже це, перш за все, здоров’я і життя ваших сина чи доньки. За наявності перших симптомів захворювання на кір: висока лихоманка, висип на шкірі та слизових, нежить, виражена загальна слабкість, необхідно якнайшвидше звернутися за медичною допомогою до педіатра первинної мережі або до приймального відділення Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні. Ні в якому разі не займатися самолікуванням. У наших закладах – висококваліфіковані спеціалісти, які призначать відповідну терапію» – зазначає заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Марія Поліщук.
 
Захворюваність на кашлюк реєструвалася у всіх районах області. Основна кількість зареєстрованих випадків припадає на дитяче населення віком 10-14 років – 87 випадків, у віці 5-9 років – 68 випадків. При цьому 65% хворих були невакциновані, або щеплені з порушенням Календаря профілактичних щеплень.
 

peredplata

Залишити відповідь