У Чернівецькій області зареєстровано спалах кору — захворіло 29 осіб

 У Чернівецькій області зареєстровано спалах кору — захворіло 29 осіб

Про це повідомляє Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Усі хворі госпіталізовані та отримують необхідну медичну допомогу. За особами, які мали контакт із хворими, встановлено медичне спостереження. Станом на 17.12.2024 в інфекційному відділенні перебувають 7 пацієнтів.

 Кір — це одна з найзаразніших хвороб у світі. Вірус здатний залишатися активним у повітрі та на поверхнях до двох годин навіть після того, як інфікована людина залишає приміщення. Перебіг хвороби може бути тяжким і мати серйозні ускладнення.

Кір здатен викликати «імунну амнезію» — стан, коли організм стає вразливим до інфекцій, які раніше легко долав.

 Особливо небезпечна хвороба для вагітних і дітей до 5 років.

Найтяжчі ускладнення кору:

 запалення легень (пневмонія);

 запалення середнього вуха (отит);

 запалення мозку (енцефаліт);

 смерть.

 

Ризики для вагітних  

 🔹передчасні пологи або викидень;

 🔹внутрішньоутробна загибель плода;

 🔹інфікування в першому триместрі може призвести до вад розвитку: 

    ▫️глухоти, вад серця, синдрому Дауна тощо;

    ▫️ інфікування напередодні пологів загрожує народженням дитини з кором та розвитком корової пневмонії, яка має високий рівень смертності серед новонароджених.

 За останній рік захворюваність на кір в Україні зросла вшестеро: станом на 1 грудня зафіксовано 333 випадки, тоді як за аналогічний період торік було лише 55. У Чернівецькій області станом на 1 грудня цього року зафіксовано 60 випадків проти одного за аналогічний період минулого.

Під час спалаху 2017–2019 років кір забрав життя 25 дітей та 16 дорослих. Сьогодні епідемічна ситуація в Україні контрольована, але через низький рівень охоплення щепленнями ризик поширення кору залишається високим.

Симптоми кору: 

 ▪️1–2 доба: поява плям на слизовій оболонці щік (проти кутніх зубів).

 ▪️2–3 доба: рясний висип різного розміру та форми, починається з голови та шиї й поширюється на все тіло. Через 5–6 днів висип зникає, залишаючи пігментні плями та лущення шкіри.

 Усі ці дні зберігається гарячка, посилюються нежить, кашель, а загальний стан хворого погіршується.

За перших ознак кору дзвоніть на 1️⃣0️⃣3️⃣ або 1️⃣1️⃣2️⃣ — для отримання медичної допомоги та вчасного виявлення інфекції в інших людей.

💉 Як захиститися?

Специфічного лікування кору не існує. Єдиний надійний спосіб захисту — вакцинація Планові щеплення від кору проводяться дітям: в 1 рік — перша доза, у 6 років — друга доза. За епідемічними показаннями вакцинацію можна провести у будь-якому віці, особливо після контакту з хворим на кір.

Щоб вакцинувати свою дитину або зробити щеплення за епідемічними показаннями, зверніться до сімейного лікаря, терапевта або найближчого закладу охорони здоров’я. 

Вакцинація безпечна та ефективна — і рятує життя!

Джерело: центр громадського здоров’я України

peredplata

Залишити відповідь