Мазутні плями на чорноморському побережжі Росії розтяглися на 50 кілометрів. На їх ліквідацію знадобляться роки
Забруднення Чорного моря в районі російської Анапи вже досягає 50 кілометрів і продовжує збільшуватись, погрожуючи катастрофою курортному сезону в РФ 2025 та наступних роках Усунення наслідків екологічної катастрофи займе не один рік.
Крах двох танкерів класу “Волгонефть” в Керченській протоці 15 грудня обернувся однією з найбільших екологічних катастроф для російського узбережжя Чорного моря. Нафтова пляма з мазуту досягла центрального пляжу Анапи, а загальна зона забруднення становить майже 50 кілометрів. Екологи припускають, що наслідки аварії можуть зірвати курортний сезон 2025 року та послідуючі роки, що завдасть колосального удару по економіці регіону.
Пісок всмоктує, вбирає мазут, і дістати його дуже складно. Навіть якщо пляжі виглядатимуть чистими, сонячна спека влітку викличе випаровування мазуту, роблячи відпочинок небезпечним. Дно Чорного моря може стати додатковим джерелом забруднення. Частина нафтопродуктів уже опустилася на морське дно і підніматиметься під час штормів, що призведе до повторних викидів мазуту на берег.
Як зазначають екологи, подібні аварії, наприклад, танкера “Знахідка” у 1997 році біля берегів Японії, призводили до повної втрати пляжів на кілька років.
Тим часом курорт Сочі і Адлер ідуть під воду. Гірські Річки велика і мала Херота, які впадають у Чорне море вийшли з берегів і затоплюють Сочі та Адлер. Дорога між Адлером і Сочі сховалась під водою, елктропостачання в містах зникло повністю. Сильні опади продовжуватимуться, щонайменше, до завтрішнього дня. Природа продовжує гніватись.
Ростислав Демчук