Пляжний сезон у розпалі! А ми, з’ясовується, ще так мало знаємо про безпечну засмагу і відпочинок на пляжі. Отож до вашої уваги — пляжний лікнеп.
Міф 1 . Людям зі смаглявою шкірою не обов’язково користуватися сонцезахисними засобами.
Спростування. Попри те, що так думає більшість, ця думка є хибною. Те, що люди зі смаглявою шкірою більш захищені від ультрафіолету, ніж білошкірі, — це факт. Але захист потрібен усім. Головне — правильно підібрати засіб, враховуючи свій фототип шкіри.
I фототип — блондини і рудоволосі, шкіра яких частіше не стільки засмагає, скільки згорає. Таким особам слід обирати сонцезахисний засіб з поміткою SPF 40-100.
II фототип — блондини і рудоволосі, шкіра яких засмагає, але досить часто згорає. Потрібен сонцезахисний засіб з поміткою SPF 30-40
III фототип — люди з темно-русявим волоссям, брюнети з зеленими або карими очима, шкіра яких згорає рідко. Рекомендується сонцезахисний засіб з позначкою SPF 20-30.
IV фототип — кароокі з дуже темним волоссям і смаглявою шкірою, яка практично не згорає. Оптимальний засіб — SPF 10-15.
Міф 2 . Сонцезахисні засоби захищають від розвитку раку шкіри.
Спростування. Цим питанням ще два роки тому всерйоз зацікавилися американські вчені. Висновки досліджень невтішні. За статистикою, кількість онкохворих, які завжди користуються сонцезахисними засобами, практично не відрізняється від кількості тих, які пляжну косметику не використовують ніколи. Більше того, будучи упевненими в тому, що сонцезахисний крем є бодай якоюсь профілактикою раку шкіри, ми втрачаємо пильність і вже не так ретельно дотримуємося правил засмаги.
Міф 3. Перед початком відпускного сезону шкіру потрібно підготувати в солярії.
Спростування. Лікарі попереджають: меланін, який виробляється при дії на шкіру УФ-випромінювання, не захищає від можливих опіків і фотостаріння шкіри. Те, що ви злегка підзасмагли, не означає, що ультрафіолетові промені стали для вас менш небезпечними. Тому немає сенсу зайвий раз опромінюватися в солярії.
Міф 4. Сонцезахисний крем допомагає при сонячній алергії.
Спростування. Не допомагає. Так звана «сонячна» алергія проявляється навіть на тих ділянках шкіри, які заховані під одягом.
Міф 5. Після купання найкраще підсохнути на сонці.
Спростування. У жодному разі, особливо якщо купаєтеся в період сонячної активності. Краплі води на шкірі діють як маленькі лінзи, тому за лічені хвилини ви ризикуєте отримати опіки. Так що після кожного купання обов’язково витирайте насухо шкіру рушником.
Отож відпочивайте грамотно, і нехай літо принесе вам тільки насолоду і гарні емоції!
Ольга ПІДДУБНА