Купуючи на “стихійному ринку” ви ризикуєте здоров’ям

Стихійна торгівля – це торгівля, яку здійснюють  фізичні  особи  без будь-яких відповідних  документів, що гарантують безпечність та якість харчового продукту. Придбання товарів у місцях «стихійної торгівлі», в умовах, які не відповідають санітарним  вимогам,  можуть обернутися лихом для Вас, ваших рідних і друзів.

В основному на «стихійних ринках» реалізується продукція, яка виготовлена або вирощена в домашніх  умовах та господарствах. Жоден з видів продукції не проходить лабораторного контролю. Крім того, у жодному випадку не дотримуються  умови зберігання, транспортування і реалізації м’ясо-молочної та іншої продукції, відсутні умови холоду. Також відсутня інформація для споживача щодо кінцевого терміну придатності харчового продукту, який потребує спеціальних умов. Така продукція представляє високий ризик для здоров’я і життя людей!

Торгівля з рук у невстановлених місцях – це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладення штрафу. Жодні адміністративні заходи з рейдовими перевірками  не зможуть повністю знищити стихійну торгівлю. Для її ліквідації в першу чергу повинні налаштуватись мешканці нашого міста.

Єдиний правильний спосіб боротьби – це не купувати продукти харчування та інші товари в місцях стихійної торгівлі.

Тож, шановні чернівчани, купуючи харчові продукти у «стихійних» продавців, не треба сподіватись в котрий раз на удачу. Рано, чи пізно, стихійний ринок відгукнеться так званим «лікарняним відпочинком».

З метою профілактики гострих кишкових захворювань Чернівецьке міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області застерігає та рекомендує користуватися лише послугами стаціонарної мережі продуктових магазинів або  ринків міста.

Бережіть своє здоров’я та життя, рідних і близьких Вам людей!

Начальник відділу державного нагляду за

дотриманням санітарного законодавства                             Н.О.Проданик   

peredplata