ЄС відмовляється від “літнього часу”, Україна слідом

Останній обов’язковий перехід на літній час у Європейському Союзі відбудеться в неділю, 31 березня 2019 року.

Європейська комісія пропонує країнам ЄС відмовитися від сезонного переведення годинників вже в 2019 році, передають Патріоти України.Як ідеться на сайті ЄК, у середу, 12 вересня, був представлений відповідний план відмови від літнього та зимового часу. Незважаючи на те, що переведення годинників пропонують скасувати у всьому Євросоюзі, комісія надає країнам-членам право вирішити, який час вони хочуть залишити – зимовий чи літній.

Важливо, щоб сусідні країни приймали рішення скоординовано. Це допоможе забезпечити належне функціонування внутрішнього ринку та уникнути ситуації, за якої деякі держави-члени вирішать зберегти переведення годинників, а інші відмовляться від цієї практики.

Щоб забезпечити плавний перехід, Єврокомісія дає державам-членам час до квітня 2019 року. Таким чином, останній обов’язковий перехід на літній час у Європейському Союзі відбудеться в неділю, 31 березня 2019 року. Після цієї держави-члени, які захочуть назавжди повернутися до зимового часу, зможуть зробити це в неділю 27 жовтня 2019 року. Зазначається, що пропозицію Європейської комісії повинні узгодити Європарламент і Рада ЄС.