Спати менше: українці житимуть за літнім часом

Щороку в Україні переводять стрілки годинників на літній і зимовий час. Цієї ночі 29 березня, о 3:00 українці перемістили стрілки годинників на одну годину вперед.
 

Як пише УНІАН, переведення годинників здійснюється головним чином для того, аби людина могла працювати, використовуючи при цьому менше штучного освітлення. Таку процедуру переведення годинників застосовують у багатьох країнах світу, зокрема і в європейських державах, підлаштовуючись під зміну початку та закінчення світлового дня в різні сезони. Коли в Україні переводять годинники В Україні перехід на літній і зимовий час регламентується постановою Кабінету міністрів №509 “Про порядок обчислення часу на території України” від 13 травня 1996 року. Згідно із нею, датою переходу на літній час щорічно є остання неділя березня.

Людський організм, на думку вчених, набагато легше переносить перехід на зимовий час, ніж на літній. Все через те, що стрілки годинників переводять на годину вперед, а отже – люди менше сплять. Так, переведення годинників може викликати дратівливість і перепади настрою. А у людей, які страждають від серцево-судинних і хронічних хвороб, може спричинити проблеми зі здоров’ям. Однак, враховуючи, що вся країна тепер на карантині, то проблем з цим перепадом має бути менше.

peredplata