У Ченівцях діти підуть до школи і у дитсадки

Кабмін дозволив роботу шкіл, дитсадків у червоній зоні і послабив обмеження у помаранчевій

Уряд дозволив перевезення у громадському транспорті більше 50% посадкових місць і роботу закладів культури для “помаранчевої” зони. Фото: kmu.gov.ua

Кабінет міністрів дозволив роботу закладів освіти в червоній зоні. Рішення про заборону роботи ухвалюватиме державна та регіональна комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Рішення уряд ухвалив на засіданні у середу, пише “Інтерфакс-Україна”

“Забороняється відвідування закладів дошкільної, середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти в адміністративно-територіальних одиницях, на яких встановлено зелений, жовтий і помаранчевий рівень епіднебезпеки. Якщо на самоізоляцію через контакт із пацієнтом із підтвердженим випадком Covid-19 відправлено понад 50% класів.

Повна заборона роботи закладів освіти на території із червоним рівнем епіднебезпеки ухвалюється тільки спільним рішенням комісій”, – сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

 

Також уряд змінив критерії запровадження червоних зон.

Суть полягає в тому, що червоний рівень епіднебезпеки встановлюватиметься за спільним рішенням державної та регіональної комісій у разі:

завантаженості понад 70% ліжок у закладах охорони здоров’я регіону більш як 5 днів підряд;

перевищення середнього по країні рівня захворюваності на Covid-19 більш як у 5 разів, повідомляє “Українська правда”

Протиепідемічні обмеження та їхня кількість на території червоних зон визначатимуться спільним рішенням державної та регіональної комісій ТЕБ та НС із переліку, що визначений постановою Кабміну.

Це може бути як одномоментне закриття всіх сфер, так і поступове обмеження певних сфер, які в цьому регіоні призводять до спалаху хвороби.

“На території регіонів із помаранчевим рівнем епіднебезпеки на місці входу до закладу обов’язково вивішують інформацію про загальну площу закладу й можливу максимальну кількість відвідувачів.

У таких регіонах виключається обмеження щодо перевезення громадським транспортом не вище ніж 50 відсотків посадкових місць. Також виключається норма щодо обмеження роботи закладів культури, щоб вони були заповнені на 50 відсотків: це кінотеатри, театри тощо”, – сказав Степанов.

Уряд дозволив перевезення у громадському транспорті понад 50% посадкових місць і роботу закладів культури для помаранчевої зони.

Станом на 16 вересня приріст нових випадків Covid-19 за добу – майже 3 тис. Зафіксовано антирекорд за смертністю.