МОЗ оприлюднило інструкції, як вакцинувати перехворілих, вагітних та алергіків

Міністерство охорони здоров’я схвалило рекомендації щодо особливостей вакцинації проти коронавірусу різних категорій пацієнтів, серед яких вагітні, хворі та перехворілі на ковід і ті,  має певні алергічні реакції.

Як повідомляється на сайті МОЗ, Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) вказала, що людям, які на час вакцинації мають гострий перебіг COVID-19 та не отримували жодної дози вакцини, потрібно відтермінувати введення першої дози вакцини на 6 місяців. Якщо ж людина захворіла після отримання першої дози вакцини, то другу дозу також варто отримувати лише за пів року.

Ті, хто вже перехворів на COVID-19 (після введення першої дози вакцини чи без неї), за бажанням можуть вакцинуватися раніше ніж за шість місяців, але за умови якщо вакцин буде достатньо для пріоритетних груп.

Людям, що раніше отримували терапію антитілами від COVID-19, плазму реконвалесцентів, також радять відкласти щеплення хоча б на пів року.

Що стосується вагітних, то їм рекомендують відтермінувати щеплення до часу після вирішення вагітності, навіть якщо вагітність настала після введення першої дози вакцини. Але вагітним медикам дозволять робити щеплення попри вагітність, адже користь від вакцини переважає над ризиком інфікуватися під час роботи. Жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень. Однак у МОЗ зазначають, що ці рекомендації тимчасові та можуть змінитися.

Пацієнтам, які мають важку алергічну реакцію на поліетиленгліколь або подібну молекулу, робити щеплення вакцинами, до складу яких входить ця речовина, не можна. Медики при визначенні протипоказань до щеплення мають звертати на це увагу.

Глава МОЗ Максим Степанов заявив, що 15 лютого Україна отримає перші поставки вакцини від коронавірусу. Одразу після цього почнеться масова імунізація населення.

Нагадаємо, Верховна Рада затвердила запуск COVID-вакцинації в Україні. Перший етап розпочнеться в середині лютого. Першими щеплення отримають ті, хто у кого вищий ризик інфікування або важкого перебігу хвороби. Він повинен охопити близько 370 тисяч українців.

Влада має намір охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше половину населення України протягом цього і на початку 2022 року. Зеленський підтримує введення обов’язкової вакцинації для деяких категорій осіб.

У МОЗ уточнили, що українці не завжди зможуть обрати, якою вакциною робити щеплення, адже «в залежності від того, яка вакцина коли приходить в країну, формується перелік групи ризику, що буде вакцинуватися». Українська медична система готова робити щомісяця 5 млн вакцинацій від COVID, за необхідності цю кількість можна збільшити до 12 млн.

 
Джерело: UA.NEWS
 

peredplata