Після виходу із загальнонаціонального локдауну від 24 лютого в Україні знову діє адаптивний карантин. Регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, у яких карантинні обмеження залежать від епідеміологічної ситуації. Раніше Кабмін продовжив адаптивний карантин до кінця червня. «Слово і діло» підрахувало, скільки часу обласні центри України перебували у різних зонах епіднебезпеки.
Від моменту запровадження адаптивного карантину Чернівці перебували у «червоній» зоні найбільше днів ? 107. На другому місці ? Івано-Франківськ ? 96, а на третьому ? Житомир з 70-денним перебуванням у «червоній» зоні.
Жодного дня у «червоній» зоні не перебували Вінниця, Дніпро, Кропивницький та Херсон.
Вперше адаптивний карантин тривав з 1 серпня до 14 листопада 2020 року, потім обмеження відновили у цьому році 24 лютого.
У «червоній» зоні діють жорсткі обмеження: заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам. Однак працюють банки, аптеки, заправки, ветеринарні магазини, усі продовольчі магазини.
Є міста, які змогли найдовше протриматись у «зеленій» зоні. Це Кропивницький (82 дні) та Херсон (62 дні), також по 54 дні «без обмежень» жили Дніпро та Краматорськ.
Джерело: https://www.slovoidilo.ua/2021/04/29/infografika/suspilstvo/adaptyvnyj-karantyn-skilky-dniv-oblasni-centry-perebuvaly-chervonij-zoni