Благодатний вогонь зійшов у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі (ВІДЕО)

У суботу, 23 квітня, в Єрусалимському Храмі Гробу Господнього зійшов Благодатний вогонь.

Церемонію щорічно у Велику Суботу перед Великоднем спільно проводять грецький Єрусалимський православний патріархат і Єрусалимський патріархат Вірменської апостольської церкви. Винос благодатного вогню символізує воскресіння Ісуса Христа.

Напередодні Великодня ізраїльська поліція запровадила обмеження на відвідування храму та прилеглих вулиць через терористичну загрозу — під час служби там дозволили присутність не більше 1700 людей.

Благодатний вогонь символізує нерукотворне світло Воскресіння Христового, про яке говорив ще апостол Петро, і вважається святинею для віруючих. Його поява напередодні православної Пасхи, незважаючи на регулярність, називають “дивом сходження Благодатного вогню”.

Церемонія була доступна на Youtube.

До слова, вважається, що благодатний вогонь не обпалює в перші 30 хвилин. Після сходження від головної лампади запалюють інші свічки та лампади, частину з яких літаками доставляють до інших країн.

Існує повір’я, що якщо станеться так, що Благодатний Вогонь не зійде, то це свідчитиме про вселенську катастрофу, близький кінець світу.

peredplata