День Іллі 2022: традиції, заборони і магія дня

Чому в цей день не можна впускати в будинок кішок і собак і дивитися в воду.

На початку серпня православні християни шанують одного з найзнаменитіших пророків Старого Завіту Іллю. День Іллі 2022 випадає на 2 серпня і є неперехідним святом. У народі з ним пов’язано безліч повір’їв і заборон.

Про те, які релігійні свята випадають в останній місяць літа, читайте в матеріалі: Православний календар на серпень 2022: Преображення Господнє, Успенський піст, Успіння Пресвятої Богородиці-важливі дати.

2 серпня – свято день Іллі

У православній церкві 2 серпня вшановують єдиного старозавітного пророка Іллю. Він народився за 900 років до пришестя Христа, але вважається одним з найбільш ревних поборників поклоніння ідолам. Він був покликаний на небеса живим і в’їхав туди на вогняній колісниці. Вважається, що саме він стане передвісником Другого пришестя Христа на землю.

День Іллі прийшов на заміну язичницького свята шанування бога-громовержця Перуна, який уособлював блискавки грім і стихію вогню.

Ільїн день 2022 – традиції

На ранок в церкві проводиться урочиста служба і літургія. Віруючі моляться Іллі про гарний урожай, сімейне щастя, просять заступництва у фінансових питаннях і мирного неба над головою.

У цей день в народі прийнято було грати весілля. Пророк Ілля вважався покровителем подружніх пар і вінчання в день Іллі могло принести подружжю щастя і благополуччя.

В Ільїн день також влаштовували колективну трапезу, на яку запрошували жителів сусідніх сіл. Такі “братчини” часто закінчувалися народними гуляннями.

Вважалося, що в цей день літо зустрічається з осінню. Після дня Іллі люди не купалися у водоймах, Вода “цвіте” і це може призвести до хвороб.

День Іллі – магія і обряди

Предки вірили, що цей день має особливу магічну силу, яка допоможе залучити в життя здоров’я, гроші і удачу.

Щоб поліпшити матеріальне становище люди брали мак, і розсипаючи його по кімнатах, примовляли:

Ілля щедрий, розщедрися на мій мак так, щоб він народив мені п’ятак, П’ятак народив десятку, Десятки народили б мені достатки. Ключ, замок, мова. Амінь. Амінь. Амінь.

Для того, щоб зміцнити здоров’я або позбутися від важкої хвороби в день Іллі потрібно було постояти під дощем. Вважалося, що так можна зцілитися від усіх недуг.

Що не можна робити в день Іллі

У цей день люди дотримувалися строгих заборон, щоб не накликати на себе нещастя. Ось деякі з них:

  • табу на важку фізичну працю в полі – розгніваний пророк міг наслати блискавки на врожай;
  • чіпати кішок і собак якщо йде дощ і пускати їх в будинок – тварини могли принести блискавку;
  • дивитися на себе у відображенні води – нечисть може тягнути на дно;
  • виганяти тварин на пасовище – в них може вселитися нечиста сила.

Залишити відповідь