Цікавий лот. Робота Августи Кохановської – найвідомішої чернівецької художниці початку ХХ століття

В історії образотворчого мистецтва Буковини кінця ХIХ – першої половини XX століття незаперечна роль художниці Августи Кохановської. Епоха, коли визрівав її мистецький талант, позначена ростом національної самосвідомості, активізацією громадського та культурного життя на Західній Україні та, зокрема, в Чернівцях.

Августа Йосипівна Кохановська (6 липня 1868, Садгора (м. Чернівці), Герцогство Буковина, нині Україна — 7 грудня 1927, Торунь, Польща) – буковинська художниця, етнографка та реставраторка храмів польського походження. Дослідниця гуцульської культури, яку задокументувала у своїх картинах. Близька подруга Ольги Кобилянської, ілюстраторка її творів. Також ілюструвала книги Івана Франка та Івана Нечуя-Левицького.

Мисткиня стала першою ілюстраторкою творів Кобилянської. Зокрема на початку 20 століття її ілюстрації до новел Кобилянської надрукували у Віденському робітничому календарі. Також Августі належать і малюнки до «Малоруських новел».
 
Останніми роками наукове дослідження життя та творчості А. Кохановської пожвавилося, вийшла низка публікацій та каталогів.
 
У фондах Чернівецького художнього музею зберігається значна частина творів мисткині, що у 1989 році була передана з обласного краєзнавчого музею, куди експонати, своєю чергою, потрапили від родини Панчуків – близьких родичів відомої української письменниці Ольги Кобилянської, з якою художницю пов`язувала багаторічна дружба. 
 
Колекція складається з портретів, краєвидів, а також ескізів і зарисовок. Твори свідчать про майстерне володіння художницею графічними техніками та олійним живописом, у більшості з них простежується академічна манера з ретельною виписаністю окремих деталей. Вдало змальовані портрети дітей, у яких ніжність та незахищеність поєднуються з романтичною піднесеністю. В рисунках та етюдах знаходимо образи гуцулів, сцени з народного побуту, краєвиди рідної природи.
 
Вперше на українських торгах – її робота: https://violity.com/ua/118062229
 
Художня спадщина Кохановської залишила помітний слід у культурному житті Буковини кінця 19 – початку 20 століть. Не пропустіть унікальну можливість мати її роботу у своїй колекції.
 

peredplata

Залишити відповідь