На Буковині площа полігонів і звалищ для захоронення відходів зросла практично удвічі

За минулі десять років на теренах Буковини площа полігонів і звалищ для захоронення відходів зросла практично удвічі. На сьогодні день більшість вказаних об’єктів не відповідають нормам безпеки, та значна їх кількість є не паспортизованими.

– На території області за останній період щорічно утворюється майже 180 тисяч тонн відходів, з яких половина припадає на місто Чернівці, – розповідає прокурор Чернівецької міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Юлія Шановська. – З них утилізовується ж або переробляється всього 37 тисяч тонн. А низький відсоток утилізованих та перероблених відходів призводить до надмірного розміщення їх у навколишньому природному середовищі, що в комплексі з не облаштованістю загальносільських сміттєзвалищ відповідно до вимог санітарно-екологічної безпеки веде до засмічення та забруднення землі і водних ресурсів.

У зв’язку із загостренням проблемної ситуації Чернівецька міжрайонна прокуратура з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері провела міжвідомчу нараду за участю керівників структурних підрозділів Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області, Чернівецького обласного управління охорони навколишнього середовища, Головних управлінь Держсанепідслужби та ветеринарної медицини в Чернівецькій області, на якій вирішено нагальні проблеми сьогодення щодо подальшого поводження з відходами та поставлено завдання покращити діяльність суб’єктів господарювання області щодо збирання, утилізації, своєчасного знешкодження та видалення відходів.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернівецької області.

peredplata