Буковинців застерігають як поводитись під час негоди

За прогнозами Українського гідрометеорологічного центру, у найближчі дні на території України очікується погіршення погодних умов. Можливі грозові дощі, сильні зливи, град. Місцями пориви вітру сягатимуть 25 м/с. У зв\’язку з цим рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій закликають громадян ознайомитися з правилами безпечної поведінки під час негоди.

За такої погоди краще утриматися від виїзду за межі міста, особливо на власних авто. Не вирушайте в дорогу одні. Завжди беріть з собою теплий одяг, певний запас води та їжі, мобільний телефон. Будьте максимально обережні – дотримуйтесь всіх правил дорожнього руху.

Якщо негода набирає загрозливих масштабів, залишайтеся вдома. Зачиніть вікна, двері та димоходи, не допускайте виникнення протягу у приміщеннях, не стійте поблизу ліній електромереж, антен, вікон, дверей. Радіоприймачі, телевізори та іншу побутову техніку вимкніть з мережі, перекрийте газ.

Не можна забувати, що сильний вітер може призвести до падіння дерев, архітектурних конструкцій, шиферу з будинків, перекидання телеграфних стовпів. У зв\’язку з цим громадянам у вітряну погоду заборонено перебувати у безпосередній близькості до стін будинків, під деревами, рекламними конструкціями тощо. Будьте особливо уважними та намагайтеся не виходити без зайвої потреби на вулицю.

Уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу про обстановку, час, напрямок руху та силу вітру, рекомендації про порядок дій. Зберігайте спокій, попередьте сусідів про небезпеку, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

Напоготові повинні бути всі документи, ліки, одяг. Зберіть найбільш необхідні й цінні речі, невеликий запас продуктів харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках.

Підготуйтесь до відключення електромережі. Обов’язково приберіть майно з двору та балконів у будинок (підвал), обріжте сухі дерева, що можуть завдати шкоди вашому житлу, машину поставте у гараж. Перенесіть на підлогу всі речі, які можуть впасти і спричинити травми. Тримайтеся подалі від вікон, щоб не травмуватися, якщо скло розіб’ється. Щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори; віконне скло заклейте, по можливості, захистіть віконницями або щитами. У багатоповерхових будинках не користуйтеся ліфтами.

Якщо ситуація загрозлива, спробуйте перейти у більш стійку капітальну будівлю, сховайтеся в підвалі або віддаленому від дерев і будинків погребі. Худобу поставте у хлів, двері та ворота міцно зачиніть.

Якщо ви у човні та бачите наближення поганої погоди, негайно пливіть до берега. Попередьте про вашу ситуацію своїх знайомих. Якщо існує загроза для життя та здоров’я негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером телефону «101».

Якщо ви в дорозі в автомобілі, виходьте з нього і швидко ховайтеся у міцній будівлі або на дні будь-якого заглиблення.

Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику: мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм, потенційно небезпечних промислових об\’єктів та дерев.

Не наближайтеся до води, особливо до моря, – сильні вітри здіймають величезні хвилі. Вони можуть вас змити з берега.

Завчасно поцікавтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Особливо обережними треба бути під час грози. Пам\’ятайте, що не можна перебувати на відкритих місцевостях, поблизу металевих конструкцій, ховатися під деревами чи поодинокими будинками.

Пам\’ятайте, ваша безпека у ваших руках! Відповідальне ставлення до правил безпечної поведінки та співчуття до становища інших допоможуть мінімізувати наслідки негоди та не допустити трагічних випадків!

Державна служба України
з надзвичайних ситуацій

peredplata