З початку року в Чернівецькій області до адміністративної відповідальності притягнено 26 осіб, які здійснювали незаконне видобування гравію та піску, завдавши збитків державі на суму 145 тис. гривень.
4 матеріали передано для подальшого реагування в правоохоронні органи. Окрім цього, повідомляє прес-служба ОДА, виставлено 7 претензій на добровільне відшкодування збитків, завданих державі внаслідок самовільного видобування громадянами гравійно-піщаної суміші.
За результатами перевірки, яка була проведена 29 квітня цього року щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства на землях водного фонду р. Прут в адміністративних межах Стрілецько-Кутської сільської ради, Головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища було винесено рішення на припинення несанкціонованої вибірки гравійно-піщаної суміші.
Окрім цього, працівники відомства спільно з представниками інших служб, постійно здійснюють комісійне обстеженнях ділянок щодо необхідності проведення руслорегулюючих робіт та законності їх проведення за умови звернень громадян та органів місцевого самоврядування. Станом на сьогоднішній день в екологічній інспекції краю зареєстровано проведення руслорегулюючих робіт на 8 ділянках.
При проведенні природоохоронного контролю за незаконною вибіркою гравійно-піщаної суміші виникає низка проблемних питань. Наприклад, при перевірках на землях водного фонду р.Малий Сірет між Верхньопетрівецькою та Нижньопетрівецькою сільськими радами Сторожинецького району фіксується тенденція масового незаконного видобування гравію та піску місцевими жителями. У ході інспекційних перевірок порушники відмовляються надавати документи, які засвідчують їх особу, тікають з місця події, погрожують інспекторам та вчиняють нерпавомірні дії.
З метою вирішення таких ситуацій, зазначив посадовець, відомство направило лист до Сторожинецького районного відділу УМВС України в Чернівецькій області щодо об’єднання зусиль при боротьбі з незаконним видобуванням корисних копалин на території Сторожинецького району.