На 241 об’єкті Буковини виявлено порушення санітарного законодавства.

Головне управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області інформує про періодичність здійснення держсанепіднагляду суб’єктів господарювання на території Чернівецької області.

Всі суб’єкти господарювання незалежно від форми власності належать до одного з трьох ступенів ризику – високого, середнього або незначного, що зумовлено ймовірністю виникнення від здійснення їх господарської діяльності негативних для санітарного та епідемічного благополуччя населення наслідків.

У 2012 році критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності для санітарного та епідемічного благополуччя населення, було переглянуто, у зв’язку з чим змінилась періодичність здійснення Державною санітарно-епідеміологічною службою та її територіальними органами планових заходів державного нагляду (контролю) на об’єктах господарювання. Так, відповідно до затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2012 №869 критеріїв, планові заходи за діяльністю суб’єктів з високим ступенем ризику здійснюються не частіше одного разу на рік, із середнім ступенем ризику – не частіше одного разу на три роки, з незначним ступенем ризику – не частіше одного разу на п’ять років.

До прикладу, якщо в попередні роки лікувально-профілактичні заклади, які надають стаціонарну медичну допомогу, перевірялись санепідслужбою 1 раз на 3 місяці, то з урахуванням внесених до законодавства у 2012 році змін, планова перевірка таких об’єктів проводитиметься не частіше, ніж один раз на рік.

Крім планових заходів держсанепіднагляду, Головним управлінням Держсанепідслужби у Чернівецькій області, його відокремленими структурними підрозділами проводяться і позапланові заходи.

Здійснення позапланових заходів передбачено Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» і можливе з підстав:

– подання суб\’єктом господарювання письмової заяви до
Головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області або його відокремлених структурних підрозділів про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;
– виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов\’язкової звітності, поданих суб\’єктом господарювання;
– перевірки виконання суб\’єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення
порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів Головним управлінням Держсанепідслужби у Чернівецькій області або його відокремленими структурними підрозділами;
– звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб\’єктом господарювання вимог законодавства;
– неподання у встановлений термін суб\’єктом господарювання документів обов\’язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких
документів;
– настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного
випадку або професійного захворювання, що було пов\’язано з
діяльністю суб\’єкта господарювання.

За 5 місяців 2013 року Головним управлінням Держсанепідслужби у Чернівецькій області проведено 1463 заходи державного нагляду (контролю), з них 146 планових та 1317 позапланових.

39% позапланових заходів проведено з метою розгляду звернення фізичних та юридичних осіб, 35% позапланових заходів – за дорученнями влади, 15% – з метою проведення епідеміологічного обстеження, 7% – на вимогу прокуратури, інші 3% – з метою перевірки виконання приписів.
За результатами нагляду на 241 об’єкті виявлено порушення санітарного законодавства.

При реалізації наданих державою повноважень санепідслужбою направлено 191 припис про усунення причин і умов, що сприяють вчиненню порушень санітарного законодавства , винесено 140 постанов про накладення штрафу на суму 18,5 тис. грн.

Про це повідомляє н-ачальник, головний державний санітарний лікар Чернівецької області Наталія Гопко.

peredplata