Два українські виші потрапили до 700 кращих у світі

Два українські виші потрапили до 700 кращих у світі

Серед елітних світових вузів опинився Донецький національний університет і Київський політехнічний інститут.

Дослідницьке агентство QS опублікувало першу частину рейтингу кращих університетів світу QS World University Rankings 2011. У ході дослідження були проаналізовані дані 2919 університетів у різних країнах світу, в результаті аудиту в рейтинг увійшло 712 вузів.

Як повідомляє ТСН з посиланням на агентстві QS, в список кращих навчальних закладів світу цього року увійшли понад 80 нових університетів, у тому числі – 18 вузів з Центральної Європи і країн колишнього СРСР. Зокрема, Донецький національний університет та Національний технічний університет України \”КПІ\” вперше пройшли аудит QS і з\’явилися в підсумковій таблиці.

Регіональний директор QS по Центральній і Східній Європі Зоя Зайцева повідомила, що українські вузи показали хороші показники по позиції \”Співвідношення кількості студентів і професорів\”, проте над п\’ятьма іншими критеріями – \”Рівень інтернаціоналізації студентського складу\”, \”Рівень інтернаціоналізації професорсько-викладацького складу\”, \”Індекс цитування\”, \”Репутація серед роботодавців\” і \”Академічна репутація\” – ще належить попрацювати.

Зайцева зазначила, що опитані агентством роботодавці віддавали перевагу КПІ, що можна пояснити активною роботою кар\’єрного центру вузу.

\”Україна цілком може пишатися показниками своїх навчальних закладів. Всього в ТОП-700 увійшло два вузи країни. На недавній конференції ЮНЕСКО в Парижі було заявлено, що на сьогоднішній день в світі існує приблизно 20 000 університетів. Попадання в топ-700 означає попадання в 4% елітних вузів світу. Головне тепер проаналізувати сильні і слабкі сторони і вести стратегічну роботу з поліпшення ключових показників\”, – резюмувала Зайцева.