Багатодітні батьки з Буковини мають право на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною

4 квітня 2013 року Верховною Радою України прийнято Закон №170-VII «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» щодо призначення пенсії батькам, які виховали п’ятеро і більше дітей». Зміни набирають чинності з 1 січня 2014 року.

Відповідно до п. 8 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» в редакції, чинній на сьогодні, пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються матерям, які народили п\’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.

З 1 січня 2014 року якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку.

Заява щодо порушення клопотання про призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною та необхідні документи подаються до міських (районних) управлінь праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації особи. Пенсії за особливі заслуги зазначеній категорії осіб встановлюються органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері пенсійного забезпечення, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.

Пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються як надбавка до пенсії, на яку має право особа згідно із законом (до пенсій за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника та за вислугу років). Розмір надбавки визначається залежно від заслуг особи.

Джерело – сайт Кіцманської РДА.