Від сьогодні ціни на спиртне розпочнуть свій стрибок

Від сьогодні ціни на спиртне розпочнуть свій стрибокВ Україні готується різке подорожчання лікеро-горілчаних виробів. Відповідне повідомлення державне підприємство \”Укрспирт\” розіслало вітчизняним виробникам алкоголю.
У листі йдеться про майбутнє підвищення цін на спирт на 12% вже з 5 липня.

Відзначимо, що зараз вартість одного декалітра спирту, залежно від його виду, становить 145-150 грн. В \”Укрспирті\” заявили, що майбутнє підвищення є вимушеним, оскільки зростає собівартість виробництва.

\”Збільшилася вартість сировини та енергоносіїв\”, – розповів заступник директора держпідприємства Борис Францишко, зазначивши, що на частку сировинної та енергетичної складових припадає близько 90% собівартості, а ще 10% припадає на заробітну плату, транспортні та інші витрати.

У той же час економічні аналітики запевнили, що вартість енергоносіїв, а також пшениці – основної сировини для виробництва спирту – не змінилася.

Як інформує УНН, найбільші виробники алкоголю вже виступили проти ініціативи \”Укрспирту\”, так як виробництво горілки в країні зараз падає, а купівельна спроможність населення залишається низькою.

\”Збільшення вартості спирту на тлі спостережуваної низької купівельної спроможності буде стимулювати заміщення споживання легальної алкогольної продукції товарами тіньового сектора\”, – упевнений президент одного з виробників алкоголю.

Тим часом, за даними \”Укргорілки\”, на сьогоднішній день обсяги нелегального ринку сягають 40%.

Нагадаємо, що за рік виробництво горілки з вмістом спирту не менше 45,4% скоротилося майже на третину.